
Fotó: Beliczay László
Ferenc pápa útjának neveznék át a Hármashalom oltárhoz vezető utat, amelyen végighaladt a szentatya csíksomlyói látogatásakor – jelentette be hétfőn az egyházfő halálának hírére reagálva Korodi Attila polgármester.
2025. április 21., 12:592025. április 21., 12:59
Amint arról beszámoltunk, húsvéthétfőn reggel, 88 éves korában elhunyt Ferenc pápa, a római katolikus egyház vezetője.

Elhunyt Ferenc pápa, a római katolikus egyház első latin-amerikai vezetője – jelentette be a Vatikán hétfőn egy videóközleményben.
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere a közösségi oldalán közzétett bejegyzésben búcsúzik a szentatyától. Mint írja, sosem feledik a 2019. június 1-jei, történelmi jelentőségű látogatását Csíksomlyón, melynek a csíksomlyói Szűzanya aranyrózsája (Rosa d’Oro) örök emléket állít. A városháza homlokzatára hétfőn kitűzik a fekete zászlót, az elöljáró ugyanakkor hozzáteszi, hogy a Szentatya iránti tiszteletük továbbra sem múlik el, ennek jegyében pedig utat készülnek elnevezni róla.
„A Szentatya iránti tiszteletünk akkor sem múlik el, amikor a gyász helyét átveszi a vigasztalás, Szent Péter székét pedig a következő pápa. Ennek jegyében
Nyugodjék békében, Szentatya!”– olvasható a bejegyzésben.
Prohászka-Rád Borókát, a Sapientia EMTE Csíkszeredai Karának egyetemi docensét Mestertanár Aranyéremmel díjazták a 37. Országos Tudományos Diákköri Konferencián Magyarországon. A díjat a tehetséggondozásban elért eredményeiért vehette át az oktató.
Csíkszeredában volt a leghidegebb szerdára virradóan, jóval fagyosabban indult a reggel, mint Székelyföld legtöbb településén.
Konferenciával emlékeznek a 95 éve született Kristó András geológusra november 27-én Csíkszeredában, ahol tudósok, tanárok és közéleti szereplők idézik fel a kutató életét és munkásságát.
Nem lehet még ezen a télen földgázt használni Csíkszentsimonban és Csíkszentimrén, noha a gázhálózat készen van. Az átvételre ezután kerül sor, és a működési engedélyre is várni kell még. Így várhatóan jövő év tavaszán történhet meg a beüzemelés.
Évről évre szélesebb közönséget mozgósít, ezáltal nagyobb eredményeket tud felmutatni a Katalin-bál a jótékonyság nevében, amelyet a Csíki Vállalkozók Egyesülete és Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa szervez immár tizenkét éve.
A gyergyószentmiklósi zenekar tizenkét év után minden eddigit túlszárnyaló előadással tért haza a csíksomlyói nyeregbe. A Médiatár kisfilmjében a Bagossy Brothers Company Csillag az égen című koncertjének kulisszái mögé tekintünk be.
Ritkaságnak számító örömhír ismétlődött meg egy éven belül a csíkszeredai kórházban: pénteken nem sokkal 8 óra után hármas ikreknek adott életet egy csíkszentkirályi édesanya.
Anyagi kárral megúszta a balesetet egy 24 éves fiatal, aki péntekre virradóan kiütötte a központ felé mutató közlekedési táblát Csíkszereda kijáratánál, a terelőúti körforgalomban.
A Kájoni János Megyei Könyvtár decemberben két különleges eseménnyel várja az érdeklődőket.
Elhalasztotta szerdán a Marosvásárhelyi Ítélőtábla azoknak a fellebbezéseknek a tárgyalását, amelyeket a Borboly Csaba és 12 másik személy elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után. Folytatás jövőben.
szóljon hozzá!