
Fotó: Veres Nándor
A felnőtt tűzoltóknak huszonhat pár védőcsizmát, a gyermek csapatnak pedig huszonkét rend ruházatot vásárolt a kászoni önkéntes tűzoltó-egyesület.
2014. október 29., 18:272014. október 29., 18:27
2014. október 29., 20:032014. október 29., 20:03
A szervezet idén is sikeresen pályázott Hargita Megye Tanácsánál, és ennek nyomán a felnőtt önkéntes tűzoltó-alakulat eszközkészlete huszonhat pár védőcsizmával, a gyermekcsapaté pedig huszonkét rend ruházattal bővült. A felszerelést hivatalosan szerdán délután sajtótájékoztató keretében vették át a helyi tűzoltóbázisnál.
András Zoltán polgármester megköszönte a pályázati lehetőséget, és reményét fejezte ki továbbiak iránt is. Mosolyogva jegyezte meg: „ebben a témakörben úgy vagyunk, mint a vadász, amilyen madár felrepül, arra lövünk”. Bodó Antal tűzoltóparancsnok kiemelte, csak idén tíz kisebb-nagyobb erdőtűzhöz kellett kivonulniuk, és nem egyszer történt meg, hogy az önkéntesek lábbelije tönkrement az oltás alatt, emiatt tartották szükségesnek a tűzálló csizmák beszerzését.
Borboly Csaba, a Hargita megyei önkormányzat vezetője elismerését fejezte ki a megyében egyedülálló felszereltségű önkéntes tűzoltóbázis láttán. Megjegyezte, a megyei tanács pályázati kiírásai nem nagy gépek vásárlását segítik, sokkal inkább az önkéntesek biztonságához szükséges eszközök beszerzését szolgálják. A találkozó végén András Zoltán eszközkészletükből felajánlott a Hargita Megye Tanácsa által működtetett hegyimentő alakulat számára három hordágyat, amely télen szánként is funkcionál, illetve mentés esetén létráról is lecsúsztatható.
Több fronton is ellenőrzést végeztek a Hargita megyei rendőrök Csíkkozmáson. A háromórás akció során több mint száz embert igazoltattak, tíz esetben szabálysértési bírságot szabtak ki.
Az elmúlt években több magyarországi cég üzemcsarnok-, illetve gyárépítési szándékát jelentették be Csíkszeredában. Ezek közül van, amelyik már üzemel, egy másik építése folyamatban van, de olyan is van, ami nem kezdődött el.
Felrobbantottak közel 600 világháborús lövedéket a csíkkarcfalvi improvizált lőtéren Hargita és Brassó megyei tűzszerészek. A veszélyes eszközöket az elmúlt hetekben találták meg Hargita megyében.
Hamarosan elkezdődnek a munkálatok a csíkszeredai Lendület sétány 2. és 4. szám alatt. A lakók együttműködését is kérik a kivitelezés felgyorsítása érdekében.
Nem készül el júliusig a csíkszeredai megyeháza felújítása, noha a kivitelezés feszes tempóban halad. A cél most az, hogy az európai uniós finanszírozású hőenergetikai korszerűsítést határidőre lezárják. A kiegészítő munkák később is folytatódhatnak.
Kulturális és közösségi programokkal ünnepelnek Csíkszentgyörgyön, a Szent György Napokat április 24. és 26. között szervezik meg.
Újraindult az Ezüst Akadémia előadássorozat Csíkszeredában, ez alkalommal Péter Szilárd, a Hargita Megyei Mentőszolgálat vezetője tart előadást. A résztvevők elméleti és gyakorlati tudással is gazdagodhatnak.
Őrizetbe vett két csíkszeredai férfit a rendőrség, miután feltételezhetően alkoholt loptak egy helyi vendéglátóegység raktárából.
Kigyulladt kéményt vett észre szolgálat közben egy csíkszeredai buszsofőr, aki azonnal intézkedett és segítséget hívott Csíksomlyón.
Több lopás és lopási kísérlet is történt az elmúlt napokban Madéfalván, ahol ismeretlenek udvarokra hatoltak be, autókat próbáltak feltörni, és kisebb-nagyobb értékeket vittek el.
szóljon hozzá!