
Fotó: Farkas Tamás
Súlyos közúti baleset történt vasárnap este Csíkszentdomokos marosfői kijáratánál: egy fát szállító szekérnek, majd egy mezőgazdasági járműnek ütközött egy terepjáró, amely végül felborult az európai úton. Mind a hat utasa – köztük egy hétéves gyerek is – megsérült.
2017. március 13., 09:272017. március 13., 09:27
2017. március 13., 10:532017. március 13., 10:53
Percről perce változtak a szerencsétlenségről kapott információk – közölte a Székelyhonnal Gheorghe Filip, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. Mint mondta, a sürgősségi hívószámra érkezett több riasztás szerint is négy jármű ütközött, ezért három közlekedésrendészeti egységet – Csíkszeredából, Balánbányáról és Gyergyószentmiklósról – küldtek az E578 jelzésű európai út csíkszentdomokosi szakaszára, továbbá Csíkszeredából, Gyergyószentmiklósról és Csíkszentdomokosról összesen öt mentőt és a műszaki mentőket. Az önkéntes tűzoltók is helyszínre siettek. A műszaki mentők közbelépésére nem volt szükség.
Fotó: Farkas Tamás
Az elsődleges hatósági vizsgálat eredményeit ismertetve a szóvivő elmondta, egy csíkszeredai autóvezető terepjárójával Gyergyószentmiklós felől Csíkszereda irányába közlekedett, amikor Csíkszentdomokos marosfői kijáratánál nekiütközött az előtte haladó, fenyőfaágakat szállító szekérnek. Az még nem derült ki, hogy a szekér ki volt-e világítva, vagy sem – tette hozzá a szóvivő. Az ütközés után a Mitsubishi márkájú terepjáró kisodródott, majd mintegy hatvan méterrel távolabb az út szélén leállított mezőgazdasági járműnek csapódott, majd pedig felborult.
– közölte Gheorghe Filip.
Péter Szilárd, a Hargita Megyei Mentőszolgálat vezérigazgatója és Alina Maria Ciobotariu, a megyei tűzoltóság szóvivője elmondták, egy 34 éves férfit súlyos koponya-, míg egy másik, 38 éves férfit súlyos mellkassérülésekkel szállítottak a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház sürgősségi betegellátó osztályára. A mentőszolgálat egy harmadik, 33 éves férfit nyaki és hátgerincsérüléssel, míg a tűzoltóság elsősegélynyújtó csapata egy 20 éves férfit ugyancsak nyaki és gerincsérüléssel, valamint egy 42 éves férfit fej- és térdsérülésekkel, a hétéves kisfiút pedig bordasérülésekkel szállított a csíkszeredai kórházba. A legsúlyosabb sérült eszméletlen állapotban volt, a későbbiekben dől el, hogy szükség lesz-e továbbszállítására.
Fotó: Farkas Tamás
A baleset miatt órákon át fennakadás volt a közlekedésben, a helyszínelés és a szemtanúk kihallgatása késő este is tartott – tudtuk meg Gheorghe Filip rendőrségi szóvivőtől.
A Tisza-kormány minden magyar ember kormánya lesz – közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke a Facebook-oldalán a pártja választási győzelmét hozó napot követő hétfőn.
Csíkszereda ismét rekordot döntött a mínuszok tekintetében: az ország lakott települései közül ott mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet hétfő hajnalban – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) adataiból.
Hatalmas robajjal csapódott be egy tömbház bejáratába egy személyautó szombaton este Csíkszeredában, a Tető utcában. Fotókat kaptunk, amelyek az becsapódás után nem sokkal készültek.
Számos európai és nemzetközi politikai vezető gratulált Magyar Péter győzelméhez a 2026-os magyarországi választásokat követően, hangsúlyozva az eredmény európai jelentőségét.
Közösségi oldalán gratulált vasárnap este Nicusor Dan román államfő a Tisza Pártnak és Magyar Péternek az országgyűlési választáson aratott, „mérföldkőnek számító” győzelemhez.
A Tisza-kormány minden magyart képviselni fog - jelentette ki Magyar Péter vasárnap este Budapesten, pártja eredményváró rendezvényén. Magyar Péter távozásra szólította fel a köztársasági elnököt.
Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke is gratulált Magyar Péter választási győzelméhez a magyar országgyűlési választásokon.
Kétharmaddal kormányozhat a Tisza-párt az elkövetkező négy évben a magyar országgyűlési választások eredményeinek közel száz százalékos feldolgozottsága szerint.
A Tisza és Magyarország megnyerte ezt a választást, nem kicsit, hanem nagyon, sőt nagyon nagyon – jelentette ki a Tisza Párt elnöke vasárnap este Budapesten.
A párt gyenge teljesítménye miatt az országgyűlési választáson, lemondott a Demokratikus Koalíció elnöke, Dobrev Klára.
szóljon hozzá!