
Fotó: Barabás Ákos
Tizenkétezer lejjel és ezerkétszáz euróval „gazdagodott” két Szépvíz községi fiatal. A pénzt egy idős helyi férfit múlt év júliusa óta zsarolva szerezték.
2017. március 02., 13:532017. március 02., 13:53
Február 24-én jelezte a 72 éves férfi a szépvízi rendőrőrsön, hogy 2016 júliusa óta a 28 éves B. M. és a szintén 28 éves B. Z. több alkalommal is pénzt követelt tőle. Azzal fenyegették őt, hogy „világgá kürtölik” az idős férfi és a zsarolók egyike közötti feltételezett szexuális kapcsolatot. A csíkszeredai ügyészség még február 24-én elrendelte, hogy az ügyet a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság bűnügyi osztálya vizsgálja ki.
A rendőrség megállapította, hogy a 28 éves férfi és nő több alkalommal is megfenyegette az idős férfit, aki összesen 12 ezer lejt és 1200 eurót adott át a fiataloknak. A gyanúsítottakat hétfőn 24 órás őrizetbe vették, kedden pedig előállítják őket a bíróságon, kérve előzetes letartóztatásba vételük elrendelését – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Készen áll a zarándokok fogadására és az ünnepi események biztonságos lebonyolítására a csíksomlyói nyereg.
Pontokba szedett választ küldött a Székelyhonnak a Labdarúgó Profi Liga (LPF) főtitkára, angol nyelven. Justin Ștefan az FK Csíkszereda elnökével készült interjúnkra reagált.
Különjárattal segíti a pünkösdi búcsúra érkező mozgáskorlátozott zarándokok kijutását a nyeregbe a Hargita Megyei Sérültek Egyesülete.
Vármegáldás, zarándoklat és ünnepi szentmise is szerepel az idei gyimesbükki pünkösdi programban, amelyre a Kárpát-medence számos pontjáról érkeznek vendégek.
Románia legkisebb lakosságú megyeszékhelyének újonc magyar csapataként a román közegtől gúnyt, megvetést és állandó támadást kaptunk – nyilatkozta sommásan az elmúlt idény kapcsán Szondy Zoltán, az FK Csíkszereda elnöke. Interjú egy emlékezetes idényről.
Útlezárások lesznek a hétvégén a csíksomlyói pünkösdi búcsú idején, ahová több százezer zarándokot várnak. A szervezők azt kérik, hogy lehetőleg gyalogosan közelítsék meg a csíksomlyói nyerget. A teljes programot és egyéb tudnivalókat is megosztottak.
Különjáratok indításával és ideiglenes menetrenddel segítik a közlekedést a csíksomlyói pünkösdi búcsú idején.
Méltánytalannak és igazságtalannak tartja egy csíkszeredai szülő, hogy két középiskola által szervezett képességfelmérő vizsga ugyanarra az időpontra esik, így nyolcadikos gyermeke hátrányos helyzetbe kerül a felvételinél.
A visszafogottabb költségvetés az útkarbantartásra elkülönített kereten is érződik Csíkszeredában: a tavalyinál kisebb összegből, és megemelkedett költségekkel kell dolgozni, de így is több fontos munkálat elvégzését tervezik.
Megemlékezést tartottak szombat este Csíkszereda főterén a tíz éve felavatott Márton Áron-szoborcsoportnál. Az ünnepséget a püspök születésének 130. évfordulója és az is indokolta, hogy a román parlament a 2026-os évet Márton Áron-emlékévvé nyilvánította.
szóljon hozzá!