Tízéves a Borsika néptáncegyüttes

A csíkszeredai Gyermekek Háza Borsika néptánccsoportjának tizedik születésnapját gálaműsorral ünnepelték kedden este a Csíki Játékszín nagytermében.

Iochom Zsolt

2012. február 22., 13:162012. február 22., 13:16

2012. február 22., 16:062012. február 22., 16:06

„Tíz év nem olyan sok, de tanítványaink és lányaim növekedésén, nagykorúvá válásán mérem fel, hogy bizony nem is kevés. Most volt, amikor sokan közületek szüleitek vagy nagyszüleitek kezét szorongatva betotyogtatok az Aprók táncházába, majd a Serketáncba, ahonnan kitartással Borsikássá váltatok.” – emlékeztette a jelenlévőket Ádám Katalin, az Aprók táncházának vezetője.
Elsőként gyimesi táncokat láthattak a Borsika tánccsoport előadásában, majd ezt követően a Serketáncosok kenderes-összeállítást mutattak be, amit magyarói tánc követett. A Borsika tíz évének legnagyobb próbálkozásaként konferálták be A székely menyecske című táncos mesejátékot, amit első ízben láthatott a csíki közönség. Ezt követően őrkői cigánytáncot adtak elé, befejezésül mezőségi és szentbenedeki koreográfiákat mutattak be.
„Nem arra törekedtünk, hogy színpadi bemutató táncokat tanítsunk a gyerekeknek, hanem arra, hogy olyan élő szórakozási lehetőséget biztosítsunk, amelyeket ők a mindennapokban használnak. Bízunk benne, hogy a magyar népzene és néptánc, a viselet és a régi szokások az életük részévé vált.” – hangsúlyozta Szalay Zoltán a táncegyüttes vezetője.
„Most egy korszakváltás következik a Borsika életében, nagy tanítványaink lassan kinőnek a kezünk közül, de mi szeretnénk folytatni, és akik kedvet kaptak a mai műsor láttán, azokat bíztatnánk, hogy jövőre minél többen kapcsolódjanak be a Borsikába. Reméljük, hogy újra egy ilyen ügyes generáció indul útjára.” – mondta a műsor végén Antal Rozália táncoktató.
Az előtérben Ádám Gyula fotóművész képeiből nyílt rendhagyó fotókiállítás, amit a műsor után megtekintettek az érdeklődők. A tíz éves születésnapot táncház követte.

„Tíz év nem olyan sok, de tanítványaink és lányaim növekedésén, nagykorúvá válásán mérem fel, hogy bizony, nem is kevés. Most volt, amikor sokan közületek szüleitek vagy nagyszüleitek kezét szorongatva betotyogtatok az Aprók táncházába, majd a Serketáncba, ahonnan kitartással borsikássá váltatok” – emlékeztette a jelenlévőket Ádám Katalin, az Aprók táncházának vezetője.

Elsőként gyimesi táncokat láthatott a közönség a Borsika tánccsoport előadásában, majd ezt követően a serketáncosok kenderes-összeállítást mutattak be, amit magyarói tánc követett. A Borsika tíz évének legnagyobb próbálkozásaként konferálták be A székely menyecske című táncos mesejátékot, amit első ízben láthatott a csíki közönség. Ezt követően őrkői cigánytáncot adtak elő, befejezésül mezőségi és szentbenedeki koreográfiákat mutattak be.

„Nem arra törekedtünk, hogy színpadi bemutató táncokat tanítsunk a gyerekeknek, hanem arra, hogy olyan élő szórakozási lehetőséget biztosítsunk, amelyeket ők a mindennapokban használnak. Bízunk benne, hogy a magyar népzene és néptánc, a viselet és a régi szokások az életük részévé vált” – hangsúlyozta Szalay Zoltán, a táncegyüttes vezetője.

„Most egy korszakváltás következik a Borsika életében, nagy tanítványaink lassan kinőnek a kezünk közül, de mi szeretnénk folytatni, és akik kedvet kaptak a mai műsor láttán, azokat biztatnánk, hogy jövőre minél többen kapcsolódjanak be a Borsikába. Reméljük, hogy újra egy ilyen ügyes generáció indul útjára” – mondta a műsor végén Antal Rozália táncoktató.

Ádám Gyula fotóművész képeiből rendhagyó fotókiállítás is nyílt, amit a műsor után megtekintettek az érdeklődők. A tízéves születésnapi ünnepséget táncház követte.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei