
Fotó: Kristó Róbert
Arra biztat minden érintettet Tiboldi László, az EMNT alelnöke, hogy február folyamán regisztráljanak a magyarországi választásokra, különben lemaradhatnak az április hatodikai magyarországi választásokról.
2014. január 29., 18:532014. január 29., 18:53
„Az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) és az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) az utóbbi időben kiemelt ügyként kezeli a választási regisztrációt. A törvény értelmében a regisztráció a magyarországi választások előtt tizenöt nappal, tehát március 22-én zárul. Mindenkinek azt tanácsoljuk, hogy amennyiben megteheti, még február folyamán regisztráljon, mert ezeket a regisztrációs kérvényeket fel kell dolgozni, a szavazólapokat pedig postán el kell juttatni a célszemélyekhez vagy a külképviseletekre. Amennyiben márciusra halasztják, előfordulhat, hogy technikai okok miatt lekésnek a szavazásról” – figyelmeztetett Tiboldi egy szerdai csíkszeredai sajtótájékoztatón.
Megduplázni a regisztráltak számát
A Nemzeti Választási Iroda adatai szerint a magyarországi állandó lakhellyel nem rendelkező állampolgárok közül eddig több mint 131 ezren regisztráltak, Romániából több mint 57 ezren. Ehhez hozzá kell még adni a több mint negyvenezer interneten regisztrált személyt. „A két szervezet, az EMNP és az EMNT munkatársai, illetve önkéntesei Erdély-szerte több mint ötvenezer személyt regisztráltak, közülük Székelyföldön több mint 29 ezren élnek, a Partiumban közel 15 ezren, Közép-Erdélyben pedig hatezren. Hargita megyében eddig több mint 11 ezer személyt regisztráltak. A következő másfél hónapban ezt a számot meg szeretnénk duplázni, tehát még legalább ötvenezer személyt szeretnénk regisztrálni, erre az irodahálózatunk készen áll” – számolt be az elért eredményekről, illetve a közeljövő terveiről Tiboldi.
Az EMNT alelnöke ugyanakkor hangsúlyozta, segítenek papíralapon és interneten is regisztrálni, továbbá naponta vidéki településeket is felkeresnek, és ott helyben is besegítenek a regisztrációs ívek kitöltésébe. „Nemzeti ügyről van szó, becsületbeli kötelességünknek tartom, hogy a nemzeti kormánnyal szemben ezt a válaszlépést megtegyük, ez visszaigazolás a magyar nemzetstratégiával szemben.”
Más szervezetek segítségéről...
„Hogyan értelmezik, hogy nemcsak a Néppárt, hanem más romániai politikai alakulatok, például az RMDSZ is segít a regisztrációban, e segítség mögött állhat valami?” – hangzott el az újságírói kérdés, amelyre Tiboldi a következőt válaszolta: örömmel veszik minden szervezetnek a regisztrációban nyújtott segítségét. „Úgy gondolom, hogy elsősorban kampányfogásról van szó a többi szervezet részéről, esetükben nincs meg az a határozott szándék és elhatározott munkakedv, ami az EMNT-t és az EMNP-t jellemzi. Valamennyi regisztráltat mindenképpen be fognak hozni, de elsősorban ez a médiának szól, és kampányfogásnak tekintem, nem munkának.”
Őrizetbe vett két csíkszeredai férfit a rendőrség, miután feltételezhetően alkoholt loptak egy helyi vendéglátóegység raktárából.
Kigyulladt kéményt vett észre szolgálat közben egy csíkszeredai buszsofőr, aki azonnal intézkedett és segítséget hívott Csíksomlyón.
Több lopás és lopási kísérlet is történt az elmúlt napokban Madéfalván, ahol ismeretlenek udvarokra hatoltak be, autókat próbáltak feltörni, és kisebb-nagyobb értékeket vittek el.
Ingyenes ivartalanítási programot indít a keverék és közönséges fajtájú, gazdával rendelkező kutyák számára idén április és november közötti időszakban a csíkszeredai városháza.
Modern és biztonságos körülményeket biztosító napközivé alakult át a csíkszeredai Micimackó napközi. A létesítményt több mint két és fél évig tartó építkezés után szerdán avatták fel.
Halálos kimenetelű baleset történt Csíkszentmihálynál szerda délelőtt – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság.
Az idei általános tavaszi nagytakarítás Csíkszeredában április 20-án kezdődik és a várhatóan három hét alatt lezajló városszépítő akció a település minden közterületét, utcáját, járdáját érinteni.
A megszokott módon áprilisban is lehetőséget adnak a csíkszeredai kórházban a szülőszoba-látogatásra a gyermeket váró párok számára. Az eseményen a kórház szakemberei ismertetik a legfontosabb tudnivalókat.
Nem lesznek ugyan egyelőre elbocsátások a csíkszeredai városházán, viszont átszervezésre lesz szükség ahhoz, hogy eleget tegyenek a februárban megjelent közigazgatási reform előírásainak, amely költségcsökkentésre kötelezi az önkormányzatokat.
Elérhetővé váltak a Csíki Trans autóbuszjáratai a Google Térképen, így már az alkalmazásban is megtervezhetik utazásaikat az Csíkszeredában utazók.
szóljon hozzá!