
Fotó: Kristó Róbert
Télen is zajlik az építkezés a hargitafürdői mofettáknál, viszont a település teljes úthálózatát érintő munkálatokkal leállt a kivitelező, a fejlesztéseket tavasszal folytatják.
2013. december 09., 18:122013. december 09., 18:12
2013. december 09., 18:532013. december 09., 18:53
Az infrastruktúrát feljavító munkákat október elején kezdték el Hargitafürdőn, az elmúlt két hónap alatt elkészültek a közvilágítás kábelhálózatának lefektetésével, és két kisebb utcát raktak ki kockakövekkel. A főleg turizmusból élő település úthálózata közel 5,5 kilométer hosszú, és több mint tíz kisebb utcácskával rendelkezik. A tervek szerint utóbbiakat kockakővel burkolják, a nagyobb útvonalakat pedig leaszfaltozzák, de majd csak tavasszal.
„Az utakat tekintve nem vagyunk elégedettek a munkálat ütemével, és erre fel is hívtuk a kivitelező, Tectum Company Rt. figyelmét. Elvárjuk, hogy jövő tavaszra kellő erővel vágjon neki a munkának” – mondta Szőke Domokos, Csíkszereda alpolgármestere. Hozzátette, az is elvárás volt a kivitelező irányába, hogy a munkálatok befagyasztásával gyűjtsék össze az építkezési anyagokat a közterekről, hogy azok ne zavarják a síszezonra érkező látogatókat.
A tervek szerint Hargitafürdőn jövő őszig teljesen felújítják a közvilágítást, az utakat, továbbá járdákat, gyalogosbejárókat, valamint parkolókat alakítanak ki. A munkálatokat a Regionális Operatív Program által biztosított 15 millió lejből valósítják meg.
Fedél a mofettagödrök fölött
A hargitafürdői mofettákról érdeklődve az alpolgármester elmondta, úgy látják, jól haladnak az építéssel. A kivitelező cég, az Impex Aurora Kft. munkatársai szeptember végén láttak hozzá a régi mofettaépítmények bontásához, és azóta a kéngázas gödrök fölé két teljesen új, faszerkezetes építményt húztak. Mindkét gödör fölé fedél került, így télen is tudják folytatni az építkezést. „Falazást, burkolást, a tetőtér kiépítését és egyéb belső munkálatokat végeznek a tél folyamán” – sorolta Szőke Domokos.
A csíkszeredai önkormányzat saját költségvetéséből finanszírozza a mofetták felújítását. A tervek alapján a két kénes gödröt összekötik, és a köztük lévő épületben alakítanak ki raktárhelyiséget, kazánházat, ügyfélfogadót, mosdót, öltözőt és orvosi rendelőt, míg az emeleten vendégszobáknak adnak helyet. Az elképzelések szerint jövő őszig fejeznék be az építkezést, és akkor nyitnák meg a mofettákat a látogatók előtt.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Rovarirtást végeznek Csíkszereda teljes közterületén, csütörtökön este.
A gyermekeket érő digitális hatásokról, a túlzott képernyőhasználat következményeiről és a tudatos eszközhasználat fontosságáról tart előadást Pöltl Ákos családbiztonsági szakértő június 25-én, csütörtökön 17 órától a Csíki Moziban.
A végleges körforgalom elkészülte után egy újabb fontos beruházás közeledik a befejezéshez Csíkszentkirály községben.
Meghaladja a 231,5 millió lejt a tervezett új csíkszeredai fertőző- és tüdőkórház beruházási értéke, miközben az eredeti becslés még csak 71 millió lej volt. Ha a kormány jóváhagyja az új összeget, a munkálatok még idén elkezdődhetnek.
Hiába készültek a felújításra, végül elmaradt a beruházás a csíkszeredai Vámszer Géza Művészeti Népiskola Gál Sándor utcai épületénél, ezért kisebb karbantartási munkák után hamarosan visszaköltözik az iskola az épületébe.
Átmeneti vagy időszakos vízellátási szünet lesz több csíkszeredai utcában, két lakónegyedben pedig nyomáscsökkenés lehetséges a betervezett munkálatok miatt.
Újabb szakaszánál tart a községi utak és utcák korszerűsítése Csíkszentimrén. Miután korábban már jelentős mennyiségű útszakaszt aszfaltoztak, most újabb helyszíneken, kisebb utcákban is felújítás történik.
Ro-Alert üzenetben figyelmeztették a csíkszentlélekieket szombaton este, hogy medvét láttak a település főutcáján.
A kedden Csíkszeredában elhunyt 48 éves férfi halálával kapcsolatban érdeklődtünk a rendőrségi szóvivőnél. Néhány dolgot már kizártak.
szóljon hozzá!