Terülj, terülj, asztalkám – mindenkinek

A székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház a Terülj, terülj, asztalkám népmesét játssza áprilisban a Csíki Játékszín gyerekbérletes nézőinek. Ezen a héten szerdán, csütörtökön és pénteken tekinthetik meg a vendégelőadást a napközisek és kisiskolások a csíkszeredai színházban. A fennmaradó helyekre jegyeket is válthatnak az érdeklődők a Csíki Játékszín jegypénztárában.

Szőcs Lóránt

2012. április 02., 16:552012. április 02., 16:55

2012. április 02., 18:042012. április 02., 18:04

A tavalyi évhez hasonlóan, idén is támogatta a Harmopan Rt. csíkszeredai tanulók színházba járását, a Csíki Játékszínnel közösen kidolgozott projekt keretében. Nehéz anyagi körülmények között élő, jó iskolai eredményeket felmutató gyerekek kapták meg a támogatást három megyeszékhelyi általános iskolából, a Nagy Imre, a Petőfi Sándor és a József Attila iskolákból. A Harmopan Rt. által felajánlott pénzkeretből 240 bérlet vásárlása valósult meg.

Az iskolás gyerekek a Csíki Játékszín 2011/2012-es évadának gyermek- és ifjúsági bérletes előadásait tekinthetik meg ilyen módon.

Terülj, terülj, asztalkám!

Volt egyszer egy szabóné, annak pedig három fia meg egy gonosz kecskéje. Az asszony a fiúk gondjaira bízta a kecskét, azonban az állat hazugságai miatt az asszony elüldözte mindhárom fiút a háztól. Elindultak szerencsét próbálni, mesterséget tanultak, majd előkerültek a varázslatos eszközök: a terülj-terülj asztalka, az aranyat adó szamár és a minden hibát helyrehozó botocska is. S miután a furfangos kocsmárosné eszén is túljártak, boldogan éltek, míg...

A közel egyórás előadást zenés-táncos feldolgozásban Lőrincz József koreográfiái okosan ötvözik a hagyományos néptáncelemeket a hétköznapi mozdulatokkal, Orbán Ferenc kimondottan ehhez az előadáshoz írt zenéi pedig népies hangszerelésben követik a történet ritmikusságát, ciklikusságát. Ehhez kapcsolódnak a szereplők erős kontúrokkal körvonalazott karakterei és a történet csalhatatlan bája és elavulhatatlan igazságértéke.

A díszlet központi eleme egy kézzel festett óriási meséskönyv, amelynek forgatása révén különböző helyszínek tárulnak a nézők szeme elé és elevenednek meg a különböző jelenetek. A könyvet a Skatulyácska díszletét is tervező képzőművész, Biró Boglárka készítette. Ugyancsak az ő tervei alapján készültek a jelmezek, amelyek egyszerű színekkel és formákkal körvonalaznak és egyben jellemeznek karaktereket.

Bérletes játékrend:
Április 4., szerda 12.30 óra: Nagy Imre sárga színű bérlet
Április 5., csütörtök 10.30 óra: Móka bérlet
Április 5., csütörtök 12.30 óra: Micimackó bérlet
Április 6., péntek 11 óra: Hamupipőke bérlet
Április 6., péntek 14.30: Kis herceg bérlet

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei