
Fotó: Veres Nándor
Jelentős kárt okozott egy lakóháznak ütköző, ásványvizet szállító teherautó szerda hajnalban Csíkbánkfalván. Kevésen múlt, hogy nem történt személyi sérülés.
2016. november 23., 14:262016. november 23., 14:26
2016. november 23., 14:312016. november 23., 14:31
A rendőrség tájékoztatása szerint a nyerges vontató 45 éves csíkpálfalvi vezetője a túlzott sebesség miatt egy kanyarvételt követően elvesztette uralmát a jármű fölött, amely először nekicsapódott egy, az út menetiránya szerinti bal oldalán lévő villanyoszlopnak, majd bedöntötte a túloldalon lévő lakóház ötvenöt centiméter vastag falát.
A balesetben személyi sérülés nem történt, sem a házban tartózkodó család, sem az autó vezetője nem sérült meg. „A közúti baleset hajnali fél öt körül történt, a munkatársaim elmondása szerint az épület nagymértékben károsodott. A gépjárművezető nem az időjárásnak és az útviszonyoknak megfelelő sebességgel közlekedett, ugyanis köd volt, és jeges volt az út is. Miután a ház falába csapódott, a teherszállító jármű motorja még működött, de berepedt a szélvédője, és az utasfülke is megrongálódott, azonban a nagyobb kár a házban keletkezett. Az ügyet az érintettek a biztosítón keresztül fogják rendezni” – tájékoztatott Gheorghe Filip, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
A helyszínen megtudtuk, hogy az ütközés következtében a ház elmozdult, még a pincében is megrepedeztek a falak, és a fűtés tönkrement. A bedöntött fal mellett a baleset idején egy család három tagja aludt. Csedő Attila, a ház tulajdonosa a elmondta, hatalmas a kár, és nagy volt az ijedtség is. „A lökés következtében a szoba közepéig repültem, majd gyorsan felugrottam és visszafutottam az egyéves fiamért, utána pedig kihúztam a feleségem is. Azt mondták, hogy csütörtökön vagy hétfőn jönnek a kárfelmérők, addig semmit sem tudunk tenni, egyelőre lefóliázzuk a betört részt” – tette hozzá Csedő.
Hasonló baleset történt két éve Csíktaplocán is, akkor egy terepjáró csapódott egy háznak.
Baleset történt Csíkszereda Csíkszentkirály felőli kijáratánál szombat este, rövid ideig torlódás alakult ki az érintett szakaszon.
Messze túlmutat a gasztronómiai versenyen a Csíkszeredai Pityókafesztivál, hiszen munkaközösségek, civil szervezetek, családtagok, baráti társaságok kikapcsolódási programjává formálódott az évek során. Szombaton újra megtelt élettel a park.
A Csíki Trans parkolási részlege arra figyelmezteti a lakosságot, hogy csaló SMS-ek terjednek, amelyekben a feladók parkolási pótdíj vagy bírság befizetésére szólítják fel a címzetteket, és egy gyanús linkre irányítják őket.
A csíkszeredai Suta-tó részleges feltöltésére még várni kell, de a túlfolyást szabályozó berendezéssel dolgoznak a gáton, és a gát alatti szakaszon is készül a vízelvezetést biztosító csatorna teljes újjáépítése.
Megemlékezést tartottak Nagy Imre festőművész halálának 50. évfordulóján a zsögödi emlékháznál, ahol a felszólalók a művész életművének jelentőségét és a hagyaték megőrzésének felelősségét hangsúlyozták.
Noha mától, azaz július 30-tól érkezik nyugat felől a fokozatosan erősödő hőhullám, ez még nem igazán érezteti a hatását a Csíki-medencében, ahol csütörtökre virradóan 5 fokig esett vissza a hőmérséklet.
Kiskorú lányt akart rávenni nemi aktusra a csíkszeredai helyi tömegközlekedési vállalat egyik sofőrje, akinek időközben már megszüntették a munkaviszonyát. Az eset a buszpályaudvaron történt, a rendőrség büntetőeljárást indított.
Több útszakasz lezárására lehet számítani Csíkszereda központjában a hétvégi városnapok ideje alatt, ugyanakkor a tömegközlekedésért felelős Csíki Trans Kft. városi buszjáratai is módosulnak a rendezvény idején.
A csíkszeredai megyeháza egy részén már látható a felújított homlokzat, amely természetes színű mészkőburkolatot, azaz travertint kapott. Az épület felújítása 75 százalékban kész, az augusztus végi határidőig azonban még nagyon sok a tennivaló.
Teljes egészében megsemmisült a keddi tűzben egy csíkszentsimoni asztalosműhely és a közeli lakóházakban is kár keletkezett. Gyűjtést szerveztek a károsult család megsegítésére.
szóljon hozzá!