
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Az öreg, kihalt fákban is megannyi lehetőség rejlik még – erre hívja fel a figyelmet a Projekt Bag Egyesület és a Sapientia EMTE csíkszeredai karának eseménye, amelyet hétfőn tartanak Csíkszeredában. A rendezvényen szakemberek előadásokon és panelbeszélgetéseken fejtik ki, miért is értékesek a holtfák.
2023. január 26., 10:122023. január 26., 10:12
Több nyugat-európai városba értékként tekintenek az öreg, korhadt fákra, azaz a holtfára, a Projekt Bag Egyesület által szervezett Mire tanítanak a fák? című előadás pedig úttörőként megkísérli megmutatni a holtfában rejlő lehetőséget több szakterület szemszögéből: például
Az eseményen elsőként Magyarosi Károly arborista, faápoló szólal fel, aki a nyár folyamán 500 fa egészségi állapotát mérte fel Csíkszeredában, majd Hartel Tibor ökológus is előadást tart.
Ezt követően Köllő Miklós építész, Kovács Márta pszichológus, Molnár Annamária gyermekpszichológus, Szabó Réka és Bíró Hanna Barbara tájépítészek, valamint Nagy Benedek közgazdász, turisztikai szakértő vesz részt egy panelbeszélgetésen, amely moderátora Mara Gyöngyvér biológus lesz.
A rendezvény január 30-án, hétfőn 17 órától kezdődik a Sapientia EMTE nagy aulájában. Az előadáson román fordításra is lehetőség lesz, amennyiben előzetesen igénylik, regisztrálni ide kattintva lehet.
Prohászka-Rád Borókát, a Sapientia EMTE Csíkszeredai Karának egyetemi docensét Mestertanár Aranyéremmel díjazták a 37. Országos Tudományos Diákköri Konferencián Magyarországon. A díjat a tehetséggondozásban elért eredményeiért vehette át az oktató.
Csíkszeredában volt a leghidegebb szerdára virradóan, jóval fagyosabban indult a reggel, mint Székelyföld legtöbb településén.
Konferenciával emlékeznek a 95 éve született Kristó András geológusra november 27-én Csíkszeredában, ahol tudósok, tanárok és közéleti szereplők idézik fel a kutató életét és munkásságát.
Nem lehet még ezen a télen földgázt használni Csíkszentsimonban és Csíkszentimrén, noha a gázhálózat készen van. Az átvételre ezután kerül sor, és a működési engedélyre is várni kell még. Így várhatóan jövő év tavaszán történhet meg a beüzemelés.
Évről évre szélesebb közönséget mozgósít, ezáltal nagyobb eredményeket tud felmutatni a Katalin-bál a jótékonyság nevében, amelyet a Csíki Vállalkozók Egyesülete és Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa szervez immár tizenkét éve.
A gyergyószentmiklósi zenekar tizenkét év után minden eddigit túlszárnyaló előadással tért haza a csíksomlyói nyeregbe. A Médiatár kisfilmjében a Bagossy Brothers Company Csillag az égen című koncertjének kulisszái mögé tekintünk be.
Ritkaságnak számító örömhír ismétlődött meg egy éven belül a csíkszeredai kórházban: pénteken nem sokkal 8 óra után hármas ikreknek adott életet egy csíkszentkirályi édesanya.
Anyagi kárral megúszta a balesetet egy 24 éves fiatal, aki péntekre virradóan kiütötte a központ felé mutató közlekedési táblát Csíkszereda kijáratánál, a terelőúti körforgalomban.
A Kájoni János Megyei Könyvtár decemberben két különleges eseménnyel várja az érdeklődőket.
Elhalasztotta szerdán a Marosvásárhelyi Ítélőtábla azoknak a fellebbezéseknek a tárgyalását, amelyeket a Borboly Csaba és 12 másik személy elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után. Folytatás jövőben.
szóljon hozzá!