
Fotó: Barabás Ákos
Leszállás közben megsérült vasárnap egy marosvásárhelyi siklóernyős férfi a Somlyó-hegy környékén. Mint kiderült: medencecsonttörést szenvedett.
2016. december 04., 18:172016. december 04., 18:17
2016. december 04., 20:312016. december 04., 20:31
Sárig István siklóernyős edző, aki szemtanúja volt a történteknek, az Agerpres hírügynökségnek nyilatkozva elmondta, súlyos hibát követett el a pilóta leszálláskor, ez okozta a balesetet.
„Általában kezdők követnek el ilyen elemi hibákat, de ő már 4-5 éve repül, tehát van tapasztalata. A hideg miatt valószínűleg lassultak a reflexei, és így következett be a baleset” – mondta a szakember.
A sérültet a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházba szállították, az orvosok szerint sérülései nem életveszélyesek.
FRISSÍTÉS: Medencecsonttörés miatt a marosvásárhelyi kórházba szállították a siklóernyőst
A balesetet szenvedett siklóernyősnél a csíkszeredai sürgősségi kórházban medencecsonttörést diagnosztizáltak, azt követően a Marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Kórházba szállították – tudtuk meg Péter Szilárdtól, a Hargita Megyei Mentőszolgálat vezérigazgatójától.
Narancssárga hőségriasztás van érvényben Maros megyében, az előrejelzés szerint 33–37 Celsius-fok közötti csúcshőmérsékletek várhatók. A várható kánikula miatt a marosvásárhelyi önkormányzat ivóvízkutakat és párakapukat biztosít a lakosság számára.
A folyók nem biztonságos fürdőhelyek, hanem olyan vizek, amelyek akár néhány másodperc alatt is halálos veszélyt jelenthetnek még a tapasztalt úszók számára is – figyelmeztetnek a szakemberek.
Megszavazta Marosvásárhely önkormányzata az idei díszpolgárok névsorát, noha a Kovászna, Hargita és Maros Megyei Románok Civil Fóruma nyílt levélben tiltakozott a jelöltek – különösen néhai Kincses Előd jogász, közíró – ellen.
Forgalomkorlátozások várhatók Erdőszentgyörgyön és a Bözödújfalusi-tó környékén vasárnap a nemzetközi Transylvania Triathlon Fesztival miatt.
Felvonulást és ünnepséget szervez a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) szombaton Marosvásárhelyen a nemzeti lobogó napja alkalmából. A városnapokkal egy időben zajló eseményre George Simion pártelnököt is várják.
Személyautót sodort el a vonat a Maros megyei Bánffytanya településnél szerda délután. A szerencsés kimenetelű vasúti balesetben senki sem sérült meg.
Tűzesethez vonultak ki a szászrégeni hivatásos tűzoltók csütörtök délután a Maros megyei Görgényoroszfaluba, miután egy faipari vállalkozás fűrészportároló silójában tűz keletkezett.
Tűz ütött ki szerdán egy koronkai irodaházban. Az épületből 19 személy időben kijutott, két füstöt belélegzett embert pedig a helyszínen láttak el a mentősök.
Mintegy húsz négyzetméteren égett egy lakóház tetőszerkezete szerda reggel Maroskeresztúron. Az épületben négy ember tartózkodott, köztük egy fogyatékkal élő ember is, akiket a helyszínen lévő lakosok még biztonságban kimenekítettek.
szóljon hozzá!