
Fotó: Gecse Noémi
Két első díjat szereztek a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium diákjai a Bolyai Matematika Csapatverseny Magyarországon szervezett döntőjében.
2017. március 13., 00:412017. március 13., 00:41
2017. március 13., 10:592017. március 13., 10:59
A vetélkedő 2016–2017-es kiírását Magyarország, illetve Erdély területén hirdették meg a középiskolás diákok évfolyamonkénti négy fős csapatainak. Hargita megyéből egyedüliként a Márton Áron Főgimnázium képviseltette magát a vetélkedő magyarországi döntőjében március 4-én.
A csíkszeredai főgimnázium diákjai két évfolyam első díját is elhozták a „normál gimnáziumi” kategóriában: a tizedik osztályét, amelyet Kozman Botond, Márton Vazul, Péter István és Rancz Máté képviselt, a felkészítő tanáruk pedig Tamási Csaba volt. Emellett az iskola tizenkettedikeseinek is sikerül elhódítaniuk az első helyezést a versenyen. Cseke Alpár, Lukács Áron-Zsolt, Tamás Andrea és Tankó-Gábor Tihamér képviselte az évfolyamot, Csapó Hajnalka felkészítő pedagógus segítségével.
A verseny célja, hogy a matematikai ismeretek mellett segítse a diákokat az összedolgozás, problémamegoldás terén. Varga László, a Márton Áron Főgimnázium igazgatója kérdésünkre elmondta, a versenyre kiutazott csapataik útiköltségeit az iskolájuk fedezte a PADOC alapítvány segítsége révén. További részletes információk a vetélkedőről a verseny honlapján érhetők el.
Folyamatosan az Ugron Gábor, Orbán Balázs, Farcád és Lejtő utcák házai között ólálkodott az elmúlt időszakban egy kifejlett medve, amelyet végül hétfőn este lőttek ki a vadászok a székelyudvarhelyi városvezetés utasítására.
A Nemzeti Liberális Pártnak (PNL) nem kellene támogatnia egy Sorin Grindeanu vezette kisebbségi kormányt – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Egyre több településen figyelmeztetik a lakókat lakott területre merészkedő medvék miatt Hargita megyében – az elmúlt napokban több udvarhelyszéki és gyergyóiszéki községben is Ro-Alert üzenetet küldtek.
Az SOS Románia parlamenti politikusai megkezdték az aláírásgyűjtést Nicuşor Dan elnök tisztségből való felfüggesztésének kezdeményezéséhez – jelentette be hétfő este a párt elnöke.
Folytatódnak kedd reggel a leendő miniszterek parlamenti bizottsági meghallgatásai, délután pedig megalakul a Tisza-kormány, majd összeül az Országgyűlés, és esküt tesznek a miniszterek.
Általában meleg időre, de ingadozó hőmérsékleti értékekre lehet számítani a következő két hétben, és ezen a héten esők is várhatók – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) május 11–24. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.
Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.
szóljon hozzá!