Képünk illusztráció
Fotó: Székelyhon-montázs
Követett, majd megfogdosott egy nőt valaki Csíkszeredában, sőt, mint később kiderült, ez más nőkkel is előfordult. A rendőrség arra biztat, hogy az érintettek tegyenek feljelentést. Jelenleg két büntetőeljárás van folyamatban szexuális zaklatás miatt.
2025. március 17., 08:002025. március 17., 08:00
2025. március 17., 08:012025. március 17., 08:01
Este nyolc óra körül tartott hazafelé a munkahelyéről egy csíkszeredai nő a Petőfi Sándor utca felső felénél, amikor azt vette észre, hogy utána szegődött valaki. Ahogyan tovább haladt a Tudor Vladimirescu utcán, az ismeretlen ott is végig követte. A nő ezután letért a Miron Cristea utcába, de azt már nem vette észre, hogy gyanús követője is ugyanígy tett.
„A József Attila Általános Iskola előtt jártam, amikor
– osztotta meg nemrég a sértett nő a Csíki Tudakozó Facebook-csoportban. Hozzátette, az illető, mintha mi sem történt volna, elment mellette egy szó nélkül.
„Nem jegyeztem meg, hogy ki volt, mert sötét volt és egy fekete baseballsapka volt rajta. Annyit láttam, hogy
– jellemezte az utcai szexuális zaklatót. A nőt sokkolta az eset, úgy véli, nem normális, hogy bárki bármit megtehet csak azért, mert valaki este egyedül megy hazafelé.
Bejegyzésére többen válaszoltak, kiderült, másokkal is történt hasonló, és többen arra biztatták, hogy jelentse az esetet a rendőrségen, amelyet végül – ezt hozzászólásában jelezte – meg is tett.
Megkerestük a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságot. Maria Plumbu sajtószóvivő közölte, két büntetőeljárás van jelenleg folyamatban Csíkszeredában szexuális zaklatás miatt, és mindkét esetben folyik a nyomozás a tettesek azonosítása érdekében. Az érintetteket arra biztatják, hogy tegyenek feljelentést:
így megelőzhetők a további hasonló cselekmények.
Rendőrségi ajánlások
Ha áldozatai vagy tanúi vagyunk ilyen cselekményeknek, haladéktalanul értesítsük a rendőrséget a 112-es segélyhívó számon, vagy menjünk el a legközelebbi rendőrkapitányságra. A minél több bejelentés, amelyek használható információkat tartalmaznak az ilyen esetekről, jelentősen hozzájárulhatnak a tettesek gyorsabb azonosításához és felelősségre vonásához. Kerüljük az agresszorral való közvetlen összetűzést, de próbáljunk meg ugyanakkor minél több részletet megjegyezni a személyről, ruházatáról, arról, hogy merre tart, illetve bármilyen egyéb információról, amely segítheti a nyomozást.
A Szépvízi víztározóba fulladt egy személy, erről érkezett a riasztás a hatóságokhoz pénteken délután. A tűzoltók kiérkezésekor a személyt már kiemelték a tóból, és a mentősök újraélesztési műveleteket végeztek rajta, ám az életét nem tudták megmenteni.
Továbbra is a csíkszeredai városháza északi szárnyában marad a katonai központ mivel nem talált megfelelő ingatlant számukra Hargita Megye Tanácsa. A városi önkormányzat újabb két évre volt kénytelen meghosszabbítani a bérleti szerződést.
Örökös szentségimádási napot tartanak a csíktaplocai templomban pénteken. Ennek zárásaként, 17 órától gyémántmisét mutat be Boros Károly nyugalmazott plébános, egykori felcsíki főesperes, aki 28 éven át szolgált Csíktaplocán.
Egyperces néma csenddel adóznak Ferenc pápa emléke előtt, de nem halasztják el 21 méter hosszú kürtőskalács megsütésének kísérletét a csíkszentgyörgyiek szombaton.
Az agrártudományi szakok több száz egyetemi hallgatója érkezett Csíkszeredába a 37. Országos Tudományos Diákkonferencia Agrárszekciójának rendezvényére, amelynek első alkalommal ad otthont a Sapientia EMTE Csíkszeredai Kara április 24–25. között.
Tízéves lett a Csíkszeredai Könyvvásár – egy évtized alatt pedig hagyománnyá, közösségi ünneppé érett, ahol a könyvek, a szerzők és az olvasók találkoznak. És íme néhány idei meghívott: Tompa Andrea, Bodor Ádám, Kulka János, Márton László.
Miklós István (Indián) Föld-napi festménykiállítását nyitják meg április 24-én, csütörtökön 18 órától a szépvízi Kultúrbisztró fölötti galériában. A Tájak, házak, emberek című tárlat május 10-ig lesz látogatható.
Egy tolató autó alá került egy idős férfi szerdán kora délután Csíkszeredában.
A Mathias Corvinus Collegium (MCC) Az agyunk egy ősember - irracionális döntéseink világa mindennapi példákon keresztül címmel szervez nyílt előadást Csíkszeredában.
Illegális szemétlerakás miatt több ezer lejes büntetést kapott egy személy Csíkszeredában – számol be bejegyzésében a Csíkszeredai Helyi Rendőrség.
szóljon hozzá!