Fotó: Veres Nándor
Az elmúlt évhez hasonlóan idén sem különítettek el pénzt Csíkszereda költségvetésében a távolsági autóbusz-pályaudvar útburkolatának, beállóhelyeinek felújítására. A Kalász lakótelepi temető bővítés utáni rendezésére is várni kell még.
2014. február 04., 08:082014. február 04., 08:08
2014. február 04., 09:012014. február 04., 09:01
A város által 2011-ben megvásárolt távolsági autóbusz-állomás útburkolatát az utóbbi három évben csak törtkő és kavics elterítésével javították. Ez időszakosan segített a gödrök eltüntetésében, de a romló burkolat minőségén alapvetően nem változtatott, kiváltva a fuvarozó cégek elégedetlenségét. Az állomásépület ebben az időszakban jelentősen változott, lefestették, helyreállították a villany- és telefonhálózatot, felújították az illemhelyet, tavaly hőszigetelt ajtókat, ablakokat is felszereltek.
Egy elutasított tanulmány
2011-ben elkészült egy megvalósíthatósági tanulmány is, amely szerint 2 millió 300 ezer lejbe került volna a teljes burkolat és a beállóhelyek felújítása, az esővíz-elvezető rendszer, a közvilágítás és a ki-bejutást szabályozó sorompórendszer elkészítése. Az önkormányzati képviselő-testület tagjai ezt akkor soknak találták, és a tanulmányt nem fogadták el. Azóta a sorompókat felszerelték, de a felújítás elmaradt.
Marad a törtkő és a kavics
Csíkszereda ez évi költségvetésében nem szerepel a pályaudvar burkolatának felújítására fordítható pénz. Szőke Domokos alpolgármester szerint volt javaslat a beruházás tervezésének elkezdésére és az ehhez szükséges összegre, de ez végül lemaradt a beruházási listáról. Így más lehetőség hiányában a keletkező gödrök, kátyúk eltüntetése ezután is törtkő, kavics elterítésével, tömörítésével történik – tudtuk meg Veres Jánostól, az autóbusz-állomást üzemeltető Csíki Trans Kft. igazgatójától.
A temető sem változik
A kibővített Kalász lakótelepi temető rendezése céljából készült megvalósíthatósági tanulmányt tavaly fogadta el a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület, akkor úgy tűnt, idén el lehet kezdeni a Nagy-Somlyó-hegy felőli részen is a sétányok kialakítását, fák ültetését, padok elhelyezését. A terek szerint bővítenék a ravatalozót, valamint a közvilágítási és a vízvezeték-hálózatot is, de a költségvetés nem tartalmaz pénzt erre a beruházásra, így egyelőre elmarad.
Egyetlen orvosság létezik a szélsőjobboldal előretörése ellen, éspedig az, ha elmegy a magyarság szavazni annak jelöltje ellen. Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere kampányzáró beszélgetésre hívta csütörtökön a sajtó képviselőit.
Évek óta terítéken van Csíkszeredában a parkolóház-építés ügye. Most a város egy megvalósíthatósági tanulmány elkészíttetését tervezi, hogy kiderüljön, lehet-e saját beruházásként létrehozni és működtetni egy ilyen létesítményt.
Pünkösd előtt, június 2–6. közötti fognak dolgozni a Hargita megyei Lóvész és Gyimesfelsőlok megállók közötti vasúti szakaszon, és a munkálatok miatt Csíkszeredát is érintő vonatjáratok menetrendje fog módosulni.
Szabó János festőművész munkáit állítják ki szülővárosában, Csíkszeredában, a Lázár-házban május 15-én, csütörtökön.
Divat és változás címmel nyílik kiállítás szerdán Csíkszeredában, a Mikó-várban, a tárlat a Kiscelli Múzeum közreműködésével jön létre.
Állás- és pályabörze, szakmai tanácsadás, kerekasztal-beszélgetés – egynapos pályaválasztási börzét szervez május 23-án Csíkszeredában a Hargita Megyei Munkaerő-elhelyező és Szakképző Ügynökség, valamint Hargita Megye Fejlesztési Ügynöksége.
A munkát befejezték, most a beüzemeléshez szükséges engedélyeztetés zajlik a Gyimesközéplokon és Gyimesfelsőlokon épült víz- és szennyvízhálózatok esetében. A működtetést szeretnék a több község által létrehozandó cégre bízni, de vannak kérdőjelek.
Noha a várakozással ellentétben nem volt akkora igény a lakótelepi kerékpártárolókra Csíkszeredában, hogy a helyek beteljenek, a városvezetés elégedett ezek működésével. Mivel más lakóövezetekből is igényelték, újabb tárolókat fognak telepíteni.
Borbáth Erzsébet több mint három évtizeden át alakította a gyerekek életét és a közösséget, amelyhez tartozott. Neve összefonódik a csíkszeredai József Attila-iskola alapításával, valamint a moldvai csángó gyermekek csíkszeredai magyar nyelvű oktatásával.
Napokon át a jövő művészeié lesz a csíkszeredai színpad. A Művészeti Egyetemek Fesztiválja (UNSCENE) ötödik kiadásának sajtótájékoztatóján nemcsak a programokról beszéltek, hanem mélyebb gondolatokra is „vetemedtek”.
szóljon hozzá!