Fotó: Veres Nándor
A csíkszeredai önkormányzati képviselők tavaly leadott vagyonnyilatkozataiban szereplő adatokból szemlézett a Csíki Hírlap. A kimutatás nem teljes, további részleteket Csíkszereda város honlapján lehet találni. A vagyonnyilatkozatok közzétételére törvény kötelezi a tanácsosokat.
2016. február 05., 13:282016. február 05., 13:28
2016. február 05., 13:292016. február 05., 13:29
Habár a vagyonnyilatkozataik közzétételére az 1996/115-ös törvény kötelezi a tisztségviselőket, mégis csak kérésünkre töltötték fel azokat a város honlapjára, a szereda.ro oldalra, ahol addig csak a 2013-as vagyonnyilatkozatok szerepeltek. A kitöltött dokumentumokat a törvény előírásai szerint, minden év júniusáig kell leadni, amelyeket az Országos Feddhetetlenségi Ügynökségnek (ANI) kell elküldeni.
Részleges kimutatás
A dokumentumok adataiból készült kimutatás nem teljes, a különböző cégekből való részesedéseket, vagyontárgyakat és egyéb megtakarításokat nem jelenítette meg a lap. Azt is tudni kell, hogy az éves jövedelmek és banki betétek, illetve folyószámlák adatai a 2014-es fiskális évre vonatkoznak. Szembeötlő különbségek vannak a jövedelem mértékében az önkormányzati képviselők között. Akad, akinek az önkormányzati képviselőként járó 6000 lejes éves illetmény is a bevétele tekintélyes részét teszi ki, sokaknak viszont több százezer lejes nagyságrendű bevétele van. Magyari Zoltán RMDSZ-es tanácsos például közel 500 ezer lejes éves jövedelemmel számol, és ezenkívül többek között nagy összegű tőzsdei befektetései, bankbetétjei vannak.
Kevés jövedelem
A legkisebb jövedelemmel Veress Dávid RMDSZ-es tanácsos rendelkezik, a nevén szereplő dokumentum alapján mindössze 14 931 lejes évi jövedelmet valósított meg. A csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület 19 tagból áll, Szőke Domokos alpolgármestert eltiltották hivatala gyakorlásától.
A vagyonnyilatkozatok Csíki Hírlap által kivonatolt verzióit ITT, ITT, ITT és ITT lehet tanulmányozni.
Mégsem mentek rongálás nélkül haza a bukaresti Dinamo focidrukkerei a hétfői csíkszeredai mérkőzés után, ugyanis székely zászlókat téptek le Mikóújfaluban és autókban is kárt tettek.
Több mint tízezer dugvány díszíti a csíkszeredai városháza előtti virágvázát, miután az utóbbi hetekben a városi kertészet a szerkezetét felújította és beborította növényekkel.
A Csíki Székely Múzeumban nyílt kiállítás a Csíkszeredai Sörgyár történetéről. A tárlat nemcsak a sörgyártás ipartörténetét mutatja be, hanem egy közösség emlékezését és kitartását is ünnepli – ötven év képekben, emberekben, történetekben.
A Márton Áron Tehetséggondozó Központ a 10. tanévére készül, amely várhatóan az utolsó lesz jelenlegi helyén, mivel a Székelyföld Labdarúgó Akadémia bővülő tevékenysége miatt a MÁTK rendelkezésére álló terek csökkentek – olvasható a közleményükben.
Elkezdődött a fakivágás Hargita Megye Tanácsának székhelye körül Csíkszeredában, hétfőn délelőtt.
Tereprendezés, telekkönyvek összevonása, a szükséges áramellátás biztosítása – javában zajlanak az előkészületek Csíkszentsimonban és a Gyimesközéplokhoz tartozó Hidegségen a sátortetős műjégpályák építésére, amelyek várhatóan idén elkészülnek.
A háromnapos eseménysorozaton néptáncosok, gazdálkodók, helyi lakosok és városi látogatók találkoznak, hogy együtt elevenítsék fel a régi idők kaszáló hangulatát.
Helikopterrel jött Székelyföldre pénteken Ion Țiriac, Románia legismertebb sport- és üzletembere, aki jégpályákat nézett meg, valamint az utánpótlás-jégkorongról is tárgyalt. Úgy tudjuk, hogy Zsögödben Lénárd András üzletemberrel is találkozott.
Fakivágásra készülnek Csíkszeredában, Hargita Megye Tanácsának székhelye körül, az érintett szakaszon útlezárásra kell számítani július 14-én, hétfőn.
Tizenöt éve indult útjára a Kaszáló Kaláka, amely idén is háromnapos eseménysorozattal várja a kézi kaszálás, a népi hagyományok, a közösségi lét és az értékőrző szórakozás iránt érdeklődőket Csíkszentkirályra.
szóljon hozzá!