
Fotó: Pinti Attila
Hamarosan kivágják a városháza épülete előtt magasodó tujákat Csíkszeredában – közölte bejegyzésében Bors Béla alpolgármester, hozzátéve, hogy a döntésnek nyomós oka van.
2025. február 27., 12:002025. február 27., 12:00
2025. február 27., 12:112025. február 27., 12:11
Az épület előtti tuják körülbelül negyvenévesek, és az alpolgármester bejegyzése szerint
Bors Béla több fotót is feltöltött a több mint egy évszázados múltra visszatekintő épület különböző korszakaiból, rámutatva, hogy a korábbi időkben jellemzően nem takarták fák az épület homlokzatát, vagy ha mégis, azok távolabb álltak.
„Nyilván, egyik szemünk sír, mert hozzátartoznak a városképhez. A másik szemünk viszont nevet: a felújítás után a műemléképület a régi pompájában tündökölhet” – fogalmaz bejegyzésében az elöljáró.
Románia népessége 1991 óta fogy, a jelenség háttere mögött a gazdasági bizonytalanságnál mélyebb okok húzódnak meg: késői házasságkötés, átalakuló életformák, de egy különös székelyföldi jelenségre is felhívta a figyelmet Horváth István szociológus.
Az adóhatóság (ANAF) alkalmazottjának adta ki magát egy csaló, és egy gyulafehérvári cégvezetőn keresztül 86 ezer lejjel rövidített meg egy vállalkozást. A 49 éves női vállalkozó hozzáférést biztosított a csalónak egy laptophoz és egy mobilhoz is.
A közlekedési minisztérium idén szerény összegből gazdálkodik, és a nyári költségvetés-kiigazításkor további forrásokra lesz szükség a folyamatban lévő és az új beruházások finanszírozásához – jelentette ki kedden Ciprian Șerban közlekedési miniszter.
A tömbházas életforma próbára teszi a türelmet. Míg Sepsiszentgyörgyön a „szomszéd jóléte” is zavaró lehet, Kézdivásárhelyen a felelőtlen állattartás és a parkolási káosz adja a legtöbb munkát a helyi rendőröknek.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) megkezdte az áprilisi országgyűlési választásra keddig regisztrált mintegy 489 ezer levélben szavazó választópolgár számára a szavazási levélcsomagok postázását.
Nem áll fenn annak a veszélye, hogy a pedagógusok bojkottja miatt idén elmaradjanak az országos vizsgák – jelentette ki kedden Mihai Dimian oktatási és kutatási miniszter.
Több mint 144 300 nyolcadikos vett részt kedden a matematika próba-képességvizsgán – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Újra meghirdeti a nemzetpolitikai államtitkárság a Szülőföldön Magyarul Programot, amelyre keddtől lehet jelentkezni – mondta Nacsa Lőrinc a Facebook-oldalán közzétett videóban.
Románia képes kivédeni egy esetleges iráni rakétatámadást – jelentette ki kedden Radu Miruță védelmi miniszter.
Székelyföldre érkezik a Székely menyasszony című kiállítás, amely március 20-tól lesz látogatható Sepsiszentgyörgyön, majd április 29-től Csíkszeredában.
szóljon hozzá!