
Fotó: Kristó Róbert
Csíkszeredában nyitja meg csütörtökön negyedik Hargita megyei üzletét az európai diszkont élelmiszer-hálózattal rendelkező, Romániában 144 üzletet működtető üzletlánc, a Lidl. Nyitás előtt a sajtós kollégákat szerdán beengedték az üzletbe, ahol az áruval, illetve cégpolitikával kapcsolatban érdeklődhettek.
2012. szeptember 19., 17:372012. szeptember 19., 17:37
2012. szeptember 20., 11:582012. szeptember 20., 11:58
A csíkszeredai, Nagyrét utcai üzlet 1065 négyzetméteren fekszik, 20 személyt foglalkoztat, és 84 személyautó számára biztosít ingyenes, egy alkalommal legtöbb két órát használható parkolót.
A legfontosabb információ, hogy minden termék megnevezése két nyelven van feltüntetve: nagyobb betűkkel románul, alatta kisebb méretű betűkkel pedig magyarul.
„Mi németországi üzletlánc vagyunk. Számunkra mindig is az volt a legfontosabb, hogy üzleteinkben a vásárlókat saját nyelvén tájékoztathassuk, így segítve az áruk között az eligazodást” – magyarázta a Csíki Hírlap érdeklődésére Georgiana Tugearu PR-menedzser, aki külön elnézést kért, hogy a csíkszeredai postaládákba a napokban kiküldött szórólapok még nem teljesen kétnyelvűek, illetve akadnak azokon elírások.
A konkurenciától nem tartanak, mert – mint mondta – ők a friss, jó minőségű és elfogadható árfekvésű termékeikkel próbálnak piacot szerezni. A forgalmazott termékeik nyolcvan százaléka saját márkájú. A beharangozon elhangzott, hogy Csíkszeredában is megszervezik a „Három perc vásárlás” akciót: ezen azok vehetnek részt, akik csütörtöktől vasárnapig legalább száz lejre vásárolnak, és a szelvényüket kisorsolják. Ebben az esetben annyi terméket vihetnek haza ingyen, amennyit három perc alatt bele tudnak pakolni a vásárlói kosarukba.
Az üzletben hétfőként és csütörtökönként lesznek nagyobb akciók. Nyitva tartás: hétfőtől szombatig 8-21, vasárnap 8-18 óra.
A németországi székhelyű anyacég 20 országban van jelen Európában, 100 logisztikai központból töltik fel kilencezer üzletüket, alkalmazottaik száma több mint 170 ezer. Hargita megyében Székelyudvarhelyen, Székelykeresztúron és Maroshévízen van üzlete a német láncnak.
Az erdő az élet egyik legfontosabb egyensúlyteremtő erejeként tisztítja a levegőt, otthont ad számtalan élőlénynek, védi a talajt, és csendben gondoskodik arról, hogy a természet körforgása fennmaradjon.
Csak az útburkolati jelzések festése maradt még hátra a csíkmadarasi elkerülőúton, amelyet rövidesen megnyitnak a forgalom előtt. A vasútvonal által kettészelt község lakói számára jelentős könnyítést jelent ez a közlekedésben.
Szerda délután riasztották a mentőket Kászonfeltízre, ahol egy kirándulócsoport 13-15 éves diákjai rosszul lettek egy helyi panzióban.
A hagyományos csíkszentdomokosi lakodalom köré épül az idei Folkmaraton témája, amely június 19–20-án várja az érdeklődőket. A 24 órás népzenei és néptáncos eseményt kiállítások, kézműves programok és közösségi élmények színesítik.
Ballagnak a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem (EMTE) Csíkszeredai Karának végzős diákjai.
Harangszó, alkalomhoz illő beszédek és kulturális műsor várja az érdeklődőket június 4-én a csíksomlyói Fodor Ház udvarán, ahol a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából emlékeznek a trianoni békeszerződés aláírására.
Kérdésessé vált, hogy ősszel is folytatódhat-e a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központ működése. A Márton Áron Főgimnázium saját bentlakás kialakításán dolgozik a csíksomlyói Szent István Otthon épületében.
Idős nőt ütött el egy autó Csíkszeredában a Tudor-lakótelepen kedden reggel. Az áldozat súlyos sérüléseket szenvedett.
A hétfő éjszakai vihar következtében egy idős fűzfa dőlt ki a csíkszeredai központi parkban. Személyi sérülés nem történt, az eset azonban ismét ráirányítja a figyelmet az öregedő, veszélyessé váló fák problémájára.
Árokba sodródott egy személygépkocsi hétfő délután az E578-as európai úton, Tusnádfürdő közelében. A sofőr kisebb sérülésekkel megúszta a balesetet, az érintett útszakaszon azonban akadozik a forgalom.
szóljon hozzá!