
Idén már második alkalommal csökkentek jelentős mértékben az üzemanyagárak
Fotó: Gecse Noémi
Több csíki üzemanyagtöltő állomáson is közel 20 banival csökkentek a benzinárak az egy hónappal ezelőtti árfolyamhoz képest, de a gázolaj literéért is kevesebbet kell fizetniük a sofőröknek.
2017. március 14., 22:272017. március 14., 22:27
2017. március 14., 22:422017. március 14., 22:42
Legutóbb február 20-án számoltunk be a csíki üzemanyagárak alakulásáról. Akkor, mint írtuk, az év eleji – mintegy tíz százalékos – árcsökkenéshez képest nem történt jelentős változás, továbbra is négyessel kezdődnek az üzemanyagárak.
A napokban azonban ismét jelentősen csökkentek a benzin- és gázolajköltségek, a gazdasági elemzők szerint ez a nyersolaj világpiaci árának csökkenése és a valutaárfolyamok változása miatt következett be. Érdekes adalék, hogy december derekán még 5,50–5,30 lej között mozgott a benzin ára a csíki töltőállomásokon, napjainkban pedig 4,70–4,96 lej között.
A gázolaj ára pedig szintén jóval olcsóbb lett: decemberben még 5,20–5,50 lej közötti árakról számoltunk be, manapság viszont közel egy euróért tankolhatnak az autósok. Összesítettük, hogy a csíkszeredai töltőállomásokon, illetve két környékbeli településen mennyibe kerül jelenleg a gázolaj és a 95-ös oktánszámú benzin.
Petrom: 4.72 lej (benzin) / 4.63 lej (gázolaj)
MOL: 4.73 (benzin) / 4.65 (gázolaj)
Rompetrol: 4.77 (benzin) / 4.72 (gázolaj)
Lukoil: 4.69 (benzin) / 4.60 (gázolaj)
EuroTank: 4.71 (benzin) / 4.63 (gázolaj)
OMV: 4.86 (benzin) / 4.80 (gázolaj)
Csíkszentmárton: 4.96 (benzin) / 4.90 (gázolaj)
Gyimesfelsőlok: 4.96 (benzin) / 4.99 (gázolaj)
Egészséges életmóddal és a módosítható kockázati tényezőknek való kitettség csökkentésével megelőzhető a rákos megbetegedések mintegy 40 százaléka – hívták fel a figyelmet az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szakemberei.
Több mint száz utas volt azon a vonaton, amelynek kigyulladt a mozdonya kedden délután.
Tiltakozik a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) az új közalkalmazotti bértörvény tervezete ellen, amely a testület szerint „végérvényesen aláássa” az igazságszolgáltatás működését.
A gázolaj ára – az elmúlt egy évben először – a benzin ára alá csökkent a Rompetrol töltőállomásain, miután a kazah vállalat az elmúlt napokban 25 banival csökkentette a dízel üzemanyag literenkénti árát, miközben a benzin árát változatlanul hagyta.
A hazai színházi világ legrangosabb szakmai elismeréseit osztották ki hétfőn a bukaresti UNITER-gálán, ahol több erdélyi magyar alkotó és művész is elismerésben részesült.
Manipulációnak nevezte kedden Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Demeter András volt kulturális miniszter körüli botrányt, amelyet szerinte egy kontextusából kiemelt kijelentés robbantott ki.
Elhunyt Varró Éva pszichológus – adta hírül a Kolozsvár központú J.L. Moreno Pszichodráma Társaság (Societatea de Psihodramă J.L. Moreno). A szakembert 2024. augusztus 20-án Pro Urbe díjjal tüntette ki a csíkszeredai városvezetés.
Az RMDSZ akkor fogja eldönteni, hogy támogatja-e a jövendőbeli miniszterelnök-jelöltet, amikor kiderül, hogy mik a tervei – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Életbe lépett a vágányzár az Újtusnád és Csíkszentsimon közötti vasútvonalon, amely egészen szeptember 16-ig tart majd, ezalatt az utasokat autóbuszok szállítják majd Csíkszereda és Újusnád között. Egy vasúti hidat kell újjáépíteni.
szóljon hozzá!