
Fotó: Veres Nándor
Az összes készenléti egységét be kellett vetnie a csíkszeredai tűzoltóságnak, hogy megfékezzék a Kegyelet temetkezési vállalkozás város szélén lévő raktárában pénteken este felcsapott lángokat. A keletkezett kár hatalmas.
2015. január 09., 23:522015. január 09., 23:52
2015. január 10., 09:222015. január 10., 09:22
A Szépvíz irányába vezető országút mellett lévő raktárban a tüzet a temetkezési vállalattal szomszédos telep éjjeli őre észlelte kevéssel tíz óra előtt. Azonnal riasztotta a tűzoltókat, akik először két esetkocsival vonultak a helyszínre. A raktárépület tetőzetét felemésztő hatalmas lángokat látva a hivatásos tűzoltóság további két bevetési járművet rendelt ki az oltáshoz.
Az épület egyik része a falakon kívül teljesen megsemmisült. A lángok martalékává vált egy bent parkoló halottszállító autó, de a raktárkészletet is elpusztította a tűz. A bevetési egységek a viharos hófúvással dacolva igyekeztek megelőzni, hogy a szomszédos faépület, egy lakókocsi, illetve egy, az udvaron parkoló gépkocsi is begyulladjon a szikrák miatt. A fél órán át tartó oltás után – miközben tűzcsap hiányában egy esetkocsit újra kellett tölteni – a tűzoltók lebontották a tetőzet parázsló gerendáit.
Csutak Józsefet, a Kegyelet ügyvezetőjét lesújtották a történtek. Mint mondta, fel sem tudja becsülni a kárt. Az oltáshoz használt víz beszivárgott az öltözőnek használt, tűz által nem közvetlenül érintett részbe, így ott is jelentős kár keletkezett. Az épület nem rendelkezett biztosítással. „Nem jutott rá pénz, az emberek bére mindig elsőbbséget élvezett” – magyarázta az ügyvezető.
A tűz keletkezésének oka nem ismert, a feltételezések szerint rövidzárlat miatt következhetett be a szerencsétlenség, de az emberi mulasztást sem zárják ki.
A gyermekeket érő digitális hatásokról, a túlzott képernyőhasználat következményeiről és a tudatos eszközhasználat fontosságáról tart előadást Pöltl Ákos családbiztonsági szakértő június 25-én, csütörtökön 17 órától a Csíki Moziban.
A végleges körforgalom elkészülte után egy újabb fontos beruházás közeledik a befejezéshez Csíkszentkirály községben.
Meghaladja a 231,5 millió lejt a tervezett új csíkszeredai fertőző- és tüdőkórház beruházási értéke, miközben az eredeti becslés még csak 71 millió lej volt. Ha a kormány jóváhagyja az új összeget, a munkálatok még idén elkezdődhetnek.
Hiába készültek a felújításra, végül elmaradt a beruházás a csíkszeredai Vámszer Géza Művészeti Népiskola Gál Sándor utcai épületénél, ezért kisebb karbantartási munkák után hamarosan visszaköltözik az iskola az épületébe.
Átmeneti vagy időszakos vízellátási szünet lesz több csíkszeredai utcában, két lakónegyedben pedig nyomáscsökkenés lehetséges a betervezett munkálatok miatt.
Újabb szakaszánál tart a községi utak és utcák korszerűsítése Csíkszentimrén. Miután korábban már jelentős mennyiségű útszakaszt aszfaltoztak, most újabb helyszíneken, kisebb utcákban is felújítás történik.
Ro-Alert üzenetben figyelmeztették a csíkszentlélekieket szombaton este, hogy medvét láttak a település főutcáján.
A kedden Csíkszeredában elhunyt 48 éves férfi halálával kapcsolatban érdeklődtünk a rendőrségi szóvivőnél. Néhány dolgot már kizártak.
Kilőtték szerdán este azt a medvét Kászonban, amely hétfőn két embert sebesített meg egy esztenán. A nagyvad a hajtás során a vadőrre és a vadászra is rátámadt, ezért döntöttek a kilövése mellett.
Két ember megsérült, miután a medvéhez riasztott csapatra támadt a nagyvad szerdán este fél tíz körül a Kászonokban.
szóljon hozzá!