
Szórakozásra is időt és helyet biztosítanak
Fotó: Gecse Noémi
Napokon belül lehetővé válhat a közkorcsolyázás a csíkszeredai Molnár Lajos mobil jégpályán – előtte azonban beléptető karszalagot kell beszerezniük, illetve biztosítást kell kötniük a létesítményre a működtetőknek.
2017. március 13., 00:452017. március 13., 00:45
2017. március 13., 10:582017. március 13., 10:58
Több olvasónk is érdeklődött, hogy mikortól lehet közkorcsolyázni a Szív utcai sátortetős jégpályán, ezért felkerestük Burista Csillát, a csíkszeredai városháza zöldövezeti, virágkertészeti, sportpályákat és játéktereket, valamint sportlétesítményeket felügyelő szolgálatának vezetőjét. Mint az új létesítmény működtetőjétől megtudtuk,
Ehhez azonban még akad tennivalójuk, néhány napja indították el a közbeszerzési eljárást a beléptető karszalagok megvásárlására, ugyanakkor biztosítást is kell még kötniük, hogy elindíthassák a közkorcsolyázási programot.
Burista elmondta, a program szerint minden hétköznap 18–19 óra között, hétvégén pedig 18–20 óra között lenne lehetőség közkorcsolyázásra, illetve szombat és vasárnap délelőtt is megnyitnák a pályát, de ez attól függ, hogy szerveznek-e mérkőzéseket, vagy sem. Egyelőre korcsolyabérlésre nem lesz lehetőség, de a következő téli idényre akár ezt is megoldhatják.
– vetítette előre terveiket az osztályvezető.
Hozzátette úgy tervezik, amennyiben az időjárás is kedvez, április végéig működtetnék a jégpályát. Mint ahogy korábban beszámoltunk róla, a jegyek és bérletek árát februári ülésén hagyta jóvá a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület. A határozatuk alapján hétköznap egy óra közkorcsolyázásra a belépőjegy ára felnőtteknek 5 lej, 16 évesnél fiatalabbaknak 3 lej lesz, hétvégén két óra felnőtteknek 10 lej, 16 évesnél fiatalabbaknak 6 lej lesz. A műjégpálya bérleti díja egy órára 175–275 lej között alakul annak függvényében, hogy milyen időbeosztásban, mekkora időszakra vennék igénybe a létesítményt.
A SAFE hitelprogramból Romániának jutó források több mint fele az országban marad, a jelenlegi piaci finanszírozásnál jóval kedvezőbb feltételek mellett – jelentette ki vasárnap a Digi24-nek Irineu Darău ügyvivő gazdasági miniszter.
A múlt év végén 28,63 millió aktív bankkártya volt forgalomban Romániában, ami 10,07 százalékos növekedést jelent 2025 júniusához képest – derül ki a Román Nemzeti Bank (BNR) összesítéséből.
Egy évvel a bányakatasztrófa után a parajdi árusok közül sokan már feladták, bezárták a boltokat. De van, aki még kitart.
Lehűlésre számíthatunk az elkövetkező napokban, jövő hét közepéig egy hideg légtömeg határozza meg térségünk időjárását – vetítette előre Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) igazgatója a Digi24 hírtelevíziónak nyilatkozva.
Nicușor Dan államfő hétfőn a Cotroceni-palotában konzultál a parlamenti pártokkal az új kormány megalakításáról.
Átfogó közlekedésrendészeti akciókat szerveztek a hétvégén Maros, Kovászna és Hargita megyében. A rendőrök több száz autóst és motorost ellenőriztek, és ittas, valamint kábítószer hatása alatt vezető sofőröket is kiszűrtek a forgalomból.
A bolgár DARA nyerte meg szombat este az Eurovíziós Dalfesztivált a Bangaranga című dallal. Bulgária először diadalmaskodott a versenyen, amelyen az elmúlt három évben gazdasági nehézségek miatt nem vett részt – jelentette az AFP és az EFE.
Közvitára bocsátotta a közlekedési minisztérium a július 1-jétől érvényes járműkategóriánkénti úthasználati díjat (rovinieta) szabályozó rendelettervezetet. Az új rendszer az európai kibocsátási normákat is figyelembe veszi.
Dragoș Pîslaru beruházásokért és európai projektekért felelős ügyvivő miniszter szombaton kijelentette, hogy megvan a terve a helyreállítási terv (PNRR) teljes vissza nem térítendő keretének lehívására.
Másodfokú (narancssárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 8 megye, és elsőfokú riasztást 22 megye folyóinak vízgyűjtő területére.
szóljon hozzá!