
Szórakozásra is időt és helyet biztosítanak
Fotó: Gecse Noémi
Napokon belül lehetővé válhat a közkorcsolyázás a csíkszeredai Molnár Lajos mobil jégpályán – előtte azonban beléptető karszalagot kell beszerezniük, illetve biztosítást kell kötniük a létesítményre a működtetőknek.
2017. március 13., 00:452017. március 13., 00:45
2017. március 13., 10:582017. március 13., 10:58
Több olvasónk is érdeklődött, hogy mikortól lehet közkorcsolyázni a Szív utcai sátortetős jégpályán, ezért felkerestük Burista Csillát, a csíkszeredai városháza zöldövezeti, virágkertészeti, sportpályákat és játéktereket, valamint sportlétesítményeket felügyelő szolgálatának vezetőjét. Mint az új létesítmény működtetőjétől megtudtuk,
Ehhez azonban még akad tennivalójuk, néhány napja indították el a közbeszerzési eljárást a beléptető karszalagok megvásárlására, ugyanakkor biztosítást is kell még kötniük, hogy elindíthassák a közkorcsolyázási programot.
Burista elmondta, a program szerint minden hétköznap 18–19 óra között, hétvégén pedig 18–20 óra között lenne lehetőség közkorcsolyázásra, illetve szombat és vasárnap délelőtt is megnyitnák a pályát, de ez attól függ, hogy szerveznek-e mérkőzéseket, vagy sem. Egyelőre korcsolyabérlésre nem lesz lehetőség, de a következő téli idényre akár ezt is megoldhatják.
– vetítette előre terveiket az osztályvezető.
Hozzátette úgy tervezik, amennyiben az időjárás is kedvez, április végéig működtetnék a jégpályát. Mint ahogy korábban beszámoltunk róla, a jegyek és bérletek árát februári ülésén hagyta jóvá a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület. A határozatuk alapján hétköznap egy óra közkorcsolyázásra a belépőjegy ára felnőtteknek 5 lej, 16 évesnél fiatalabbaknak 3 lej lesz, hétvégén két óra felnőtteknek 10 lej, 16 évesnél fiatalabbaknak 6 lej lesz. A műjégpálya bérleti díja egy órára 175–275 lej között alakul annak függvényében, hogy milyen időbeosztásban, mekkora időszakra vennék igénybe a létesítményt.
Elfogadták a Barátok kertje és a Fűzhát övezeti rendezési terveit a csíkszeredai önkormányzati képviselők pénteki, rendkívüli ülésén. A városvezetés szerint ezzel hosszú távon új lakóövezetek kialakításának alapjait teremtették meg Csíksomlyón.
Román F–16-os vadászgép semmisített meg pénteken egy drónt, amely behatolt a román légtérbe – jelentette be Nicușor Dan államfő.
Felhőszakadásokra, viharos erejű szélre és jégesőre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Erdély, Moldva és Munténia több térségére, valamint Bukarestre.
Regisztrálniuk kell az idei végzetteknek a Hargita Megyei Munkaügyi Hivatalnál, hogy ingyenes tájékoztatást és szakmai tanácsadást, munkaközvetítést, valamint egyéb foglalkoztatás-ösztönző intézkedéseket kapjanak.
Kisteherautókkal hordták a hulladékot a közterületre, most 70 ezer lejes pénzbírságot kell kifizessenek.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt pénteken 5 óra 19 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Miközben tavaly ilyenkor hőségriadó miatt figyelmeztettek a meteorológusok, idén pulóveres reggelre ébredtek a székelyföldiek. Július 24-én több településen alig haladta meg a hajnali hőmérséklet a 10 Celsius-fokot.
Újabb drágulás tapasztalható az üzemanyag-piacon, a benzin literenkénti ára több töltőállomáson is meghaladta a 9 lejt, a gázolaj ára pedig a 10 lejt közelíti.
Sokan még mindig tartanak a kontaktlencséktől, pedig ma már a kisgyermekektől az idősekig szinte bárki számára megoldást jelenthetnek. Bódi György, a brassói Best Optic optometristája szerint a legtöbb tévhit ideje lejárt.
A hadsereg radarrendszere péntekre virradóra dróncsoportot észlelt az ukrajnai oldalon, a romániai folyami határtól mintegy 33 kilométerre északra. Tulcea megye lakosságát Ro-Alert üzenetben figyelmeztették becsapódások veszélyére.
szóljon hozzá!