A Hargita Megyei Népegészségügyi Igazgatóság járványtani osztályának jelentése szerint január 30. – február 5. között 1400 pácienst diagnosztizáltak heveny felső légúti fertőzéssel, közülük hatot utaltak be kórházba.
2017. február 09., 18:022017. február 09., 18:02
2017. február 09., 18:042017. február 09., 18:04
Továbbá 66 személy esetében állapítottak meg tüdőgyulladást, amelyből 20 pácienst utaltak be kezelésre. Influenzás esetet nem regisztráltak az említett héten – tudtuk meg dr. Tar Gyöngyitől, a népegészségügyi igazgatóság vezetőjétől. A szakember elmondta, az év első hetében két esetben diagnosztizáltak influenza vírust, mindkettőt kórházban fekvő betegeknél.
Összehasonlításként január 23–29. között 1206 felső légúti megbetegedés volt a megyében, amelyből három személyt utaltak be. Továbbá 58 tüdőgyulladás, amelyből 15 személy került kórházba. „Az előző év hasonló időszakában is hasonló számban fordultak elő felső légúti megbetegedések” – mutatott rá Tar Gyöngyi.
Egyébként a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban javasolt a csökkentett látogatási idő betartása, valamint a felesleges látogatások elkerülése a légúti megbetegedések nagy száma miatt. A február elejétől életben lévő felhívást az intézmény bejárati ajtóira is kifüggesztették.
Ittas sofőrt tartóztatott fel a rendőrség vasárnap éjfélkor egy gyergyószentmiklósi utcában – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Több városrészen is munkálatok kezdődnek, illetve folytatódnak hétfőtől Gyergyószentmiklóson. A Virág negyed mindkét felén és a Bucsin negyedben is dolgoznak, az ott lakókat arra kérik, autóikkal máshol parkoljanak.
A város hét iskolájába és három másik forgalmas helyszínre kerülhet automata defibrillátor egy közösségi kezdeményezés révén. Oktatási programot is szerveznek, hogy minél többen legyenek képesek segítséget nyújtani a kritikus percekben.
Korabeli ruhás felvonulással, veterán autókkal, lovashintózással, koncertekkel és tánccal várják az érdeklődőket hétvégén Borszéken, a Nosztalgia fesztiválon.
A közúti beruházásokért felelős társaság (CNIR) csütörtökön kiadta a megbízást az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as sztráda Gyergyóalfalu és Gyergyóditró közötti (1D jelzésű) szakasza kivitelezésének elindítására.
Helybenhagyta a fellebbviteli bíróság a Hargita Megyei Törvényszék elsőfokú ítéletét a Gyergyóditróhoz tartozó Orotván tavaly történt emberölés ügyében. Az elkövető fellebbezését elutasították, húsz év letöltendő szabadságvesztést kapott.
A vízhálózaton végzett munkálatok miatt pénteken időszakos vízszünet lesz Gyergyószentmiklóson.
A Bucsin negyedben folytatja a közműberuházás kivitelezője a korábban felbontott útburkolatok helyreállítását – tájékoztat Gyergyószentmiklós önkormányzata.
Jóváhagyták a Jakab Antal tér, a Fürdő utca és a Budai Nagy Antal utca felújításának frissített műszaki és gazdasági mutatóit, valamint költségvetését a gyergyószentmiklósi tanács hétfői ülésén.
Vízszolgáltatási fennakadásokra kell számítani hétfőn és kedden délelőtt Gyergyószentmiklós Virág negyedének északi részén, miután csatornázási munkálatok közben megsérült egy vízvezeték.
szóljon hozzá!