Közel egymillió lej támogatás a csíkszeredai sportolóknak

A csíkszeredai önkormányzat 620 ezer lej támogatást ítélt oda a Sportklubnak, illetve 300 ezer lejt a sportiskolának. A legnagyobb összeget a HSC Csíkszereda hokicsapat kapja, cserébe viszont elvárás, többek között az, hogy a Mol Liga következő idényében bejussanak a legjobb hat együttes közé. A támogatásról rendkívüli tanácsülésen döntött január 23-án az önkormányzati képviselő-testület.

Barabás Hajnal

2015. január 31., 09:562015. január 31., 09:56

2015. február 01., 13:222015. február 01., 13:22

A legnagyobb összeget a Csíkszeredai Sportklub kapja, a 2015-ös évre ugyanis, 620 ezer lejes szubvenciót ítélt oda nekik a városi önkormányzat a helyi költségvetésből. Ebből az összegből a HSC Csíkszereda hokicsapat  nagy „szeletet” azaz 485 ezer lejt kap, azzal az elvárással, hogy a következő idényben jól teljesítenek a Románia Kupában, vagy az országos bajnokságban, illetve, hogy legközelebb a Mol Ligában benne legyenek az első hat legjobb csapatban.

Ötvenezer lejjel járul hozzá az önkormányzat Tófalvi Éva, hargitafürdői biatlonistának a felkészüléséhez, illetve a szállás és étkezési költségeket is ebből az összegből fedezheti a sportoló 2015-ben. A tőle elvárt cél, hogy bejusson a legjobb harminc közé. További 55 ezer lejt a cselgáncsban remekelő sportolók felkészülésére különítettek el.

A csíkszeredai Sportiskolának 300 ezer lejt juttat az önkormányzat a helyi költségvetésből. Az összeg nagy hányadát az U12, U14, U16, valamint az U18-as jégkorongcsapatok fenntartására költik.

A sajtót sem előzetesen, sem az ülést követően nem értesítették a csíkszeredai önkormányzati képviselők rendkívüli üléséről, így egy hétre rá szerezhettünk tudomást a csíkszeredai sportintézmények támogatásáról. Ugyanakkor egy ügyvéd megbízásához szükséges határozattervezetet is elfogadtak. A jogász a város érdekeit kell képviselje a Hargita Megyei Számvevőszék által a 2012-2014 közötti időszakban kibocsátott végzések megfellebbezéséből adódó peres ügyekben.

szóljon hozzá! Hozzászólások

A rovat további cikkei

2026. július 29., szerda

Egy élet munkája égett el a csíkszentsimoni tűzben

Teljes egészében megsemmisült a keddi tűzben egy csíkszentsimoni asztalosműhely és a közeli lakóházakban is kár keletkezett. Gyűjtést szerveztek a károsult család megsegítésére.

Egy élet munkája égett el a csíkszentsimoni tűzben
Hirdetés
2026. július 29., szerda

Baleset Csíkszentkirály és Csíkszentmárton között – videóval

Ketten sérültek meg, köztük az egyik kiskorú a szerda délutáni közúti balesetben, amely Csíkszentkirály és Csíkszentmárton közötti útszakaszon következett be.

Baleset Csíkszentkirály és Csíkszentmárton között – videóval
2026. július 29., szerda

Szorít a határidő, még nem érkeztek elektromos buszok  

Augusztus végére le kell zárni a csíkszéki tömegközlekedés átalakítását szolgáló elektromos buszok beszerzésének projektjét, azonban még egyetlen ilyen jármű sem érkezett meg Csíkszeredába. A gyártó ígér, de nem csak a buszok hiányoznak.

Szorít a határidő, még nem érkeztek elektromos buszok   
2026. július 28., kedd

Baleset történt Sósrétnél, egy autó felborult a mezőn – videóval

Felborult egy személyautó kedd este a 12-es országúton, Csíkrákos és Csíkmadaras között, Sósrét térségében.

Baleset történt Sósrétnél, egy autó felborult a mezőn – videóval
Hirdetés
2026. július 28., kedd

Tűzijáték nélkül, de megannyi programmal érkezik a Csíkszeredai Városnapok

Érkezik a Csíkszeredai Városnapok programsorozata: július 30. és augusztus 2. között hat helyszínen várják az érdeklődőket kulturális, zenei, gasztronómiai és sporteseményekkel. Az idei rendezvény egyik legfontosabb változása, hogy elmarad a tűzijáték.

Tűzijáték nélkül, de megannyi programmal érkezik a Csíkszeredai Városnapok
2026. július 28., kedd

Pályázati lehetőségekre várnak – messze még strandépítés Csíkszeredában

A város az újjáépítés előtt álló Jégpálya negyedi strand számára a műszaki terveket tudja elkészíttetni a következő évben – minden további lépés, ami az építkezést illeti, a pályázati lehetőségektől függ. Több mint 40 millió lejre van szükség.

Pályázati lehetőségekre várnak – messze még strandépítés Csíkszeredában
2026. július 27., hétfő

Kormánytámogatásból lehet szennyvízhálózat Csibában

A várakozások szerint a Környezetvédelmi Alap pályázata biztosítaná azt a finanszírozást, amelyre szükség van Csíkszereda peremterületén, Csibában a szennyvízhálózat kiépítésére. Ennek előkészületei most zajlanak.

Kormánytámogatásból lehet szennyvízhálózat Csibában
Hirdetés
2026. július 26., vasárnap

Öt nap élménye sűrűsödött az idei utolsó tusványosi nagykoncertekbe

Az idei Tusványos talán legbarátságosabb estéjén már érezni lehetett, hogy közeleg a búcsú, de a nagyszínpad előtti hangulaton ennek nyoma sem látszott.

Öt nap élménye sűrűsödött az idei utolsó tusványosi nagykoncertekbe
2026. július 25., szombat

Visszatérő zenekarok, ismerős dallamok, új élmények Tusványoson

Két olyan zenekar várta péntek este a tusványosi közönséget, amely nem először állt az itteni színpadon: a Maszkura és a tücsökraj, valamint a 4S Street egyaránt ismerősként tért vissza.

Visszatérő zenekarok, ismerős dallamok, új élmények Tusványoson
2026. július 24., péntek

Egy hamburger ára már egy teljes ebédével vetekszik: megnéztük, mennyibe kerül enni-inni Tusványoson

Egy limonádéért 15, egy hamburgerért akár 65 lejt is elkérnek a 35. Tusványoson. Körbejártuk a vendéglátósort és összegyűjtöttük, mennyibe kerülnek idén a legnépszerűbb ételek és italok.

Egy hamburger ára már egy teljes ebédével vetekszik: megnéztük, mennyibe kerül enni-inni Tusványoson
Hirdetés