Kiadvány a székelyföldi jelképekről

A csíkszeredai megyeházán kedden mutatták be a Jelképek a Székelyföldön című tanulmánykötetet. A tizenegy tanulmányt tartalmazó kötet három témakörre tagolódik, címer-, pecsét- és zászlótörténeti írásokra.

Iochom Zsolt

2012. március 06., 17:272012. március 06., 17:27

2012. március 06., 18:372012. március 06., 18:37

A tudományos igényességgel készült dolgozatok számos kérdésben új megvilágításba helyezik a székelység által évszázadokon keresztül használt szimbólumokat, és jelentősen kiegészítik ismereteinket ezek történetéről.
A közel háromszáz oldalas kötet bemutatóján részt vett Mihály János szerkesztő, valamint a kötet további szerzői: Pál-Antal Sándor, Bicsok Zoltán, Szekeres Attila István és Zepeczaner Jenő.
„Itt vagyunk egy nem létező Székelyföld több száz éves nem létező történelmét és jelképeit ismertető könyv bemutatóján” – fogalmazott a könyvbemutató kezdetén Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke.
„Jelenformáló és jövőépítő igyekezetünkben fontos számunkra a múlt ismerete, ezért hoztuk létre a Székely Címer-, Pecsét- és Zászlótörténeti Munkacsoportot, melyben neves szakemberek vállaltak szerepet” mondta Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke.
„A munka ezzel még nincs befejezve, de az elért eredményeknek köszönhetően, reméljük, az olvasót sikerül e könyv által közelebb vinni a székely szimbólumok valós történetéhez” – emelte ki fogalmazott Mihály János történész.

A tudományos igényességgel készült dolgozatok új megvilágításba helyezik a székelység által évszázadokon keresztül használt szimbólumokat és kiegészítik ismereteinket ezek történetéről.

A közel háromszáz oldalas kötet bemutatóján részt vett Mihály János szerkesztő, valamint a kötet további szerzői: Pál-Antal Sándor, Bicsok Zoltán, Szekeres Attila István és Zepeczaner Jenő. „Itt vagyunk egy nem létező Székelyföld több száz éves nem létező történelmét és jelképeit ismertető könyv bemutatóján” – fogalmazott a könyvbemutató kezdetén Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke.

„Jelenformáló és jövőépítő igyekezetünkben fontos számunkra a múlt ismerete, ezért hoztuk létre a Székely Címer-, Pecsét- és Zászlótörténeti Munkacsoportot, melyben neves szakemberek vállaltak szerepet” – mondta Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke.

„A munka ezzel még nincs befejezve, de az elért eredményeknek köszönhetően, reméljük, az olvasót sikerül e könyv által közelebb vinni a székely szimbólumok valós történetéhez” – emelte ki Mihály János történész.

„Ez a munkacsoport ebben az országban egyedi és egyedülálló. Ilyen témakörhöz hasonló munkacsoport nem létezik. Minket a mai napok története kényszeríttet arra, hogy összefogjunk és a jelenünk és a múltunk elismerése érdekében konkrét eredményeket mutassunk fel” – mondta Pál-Antal Sándor történész, levéltáros.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei