Ideiglenesen bezárják a Borsáros-fürdőt

Közel négy hónappal a hivatalos megnyitó után jövő tavaszig bezárják a Borsáros-fürdőt. A létesítmény működtetője Csíkszentkirály Polgármesteri Hivatala. Az illetékesek bevallása szerint a leghidegebb téli hónapokban túl magasak lennének a fenntartási költségek, figyelembe véve, hogy a reményekhez képest nagyon kevés fürdőzni vágyó látogatja meg a fedett népi feredőt.

Rédai Botond

2012. november 22., 16:192012. november 22., 16:19

2012. november 22., 19:332012. november 22., 19:33

A medencében 34–35 Celsius-fokra felmelegített borvíz, továbbá szauna áll az érdeklődők rendelkezésére. Néhány hete a hat férőhelyes jakuzzit is beüzemelték – tudtuk meg a helyszínen tett látogatásunkkor. A fürdőfelelős szerint augusztusban és szeptemberben volt nagyobb forgalom a létesítményben, októbertől viszont egyre kevesebben járnak megmártózni a melegített borvízben. „Olyan is volt, hogy naponta 14–15 személy fordult meg. Most viszont kettő-három, ha jön” – közölte a felelős. A meleg vizes medencét egyébként egy órára 10 lejért lehet igénybe venni, a szauna díja fél órára öt lej. A létesítmény teljes kibérlésére is van lehetőség. A fürdő naponta 12–18 óra között várja a vendégeket, ám már nem sokáig.

„A megnyitótól eltelt időszakot tulajdonképpen egyfajta próbaüzemelésként fogjuk fel. Ez idő alatt láthattuk a gyakorlatban is, hogy tulajdonképpen mennyibe kerül a létesítmény fenntartása” – fogalmazott kérdésünkre Böjte József. Csíkszentkirály alpolgármestere elmondta, a reményekhez képest jóval kevesebb vendég keresi fel a fürdőt, így annak működtetése télvíz idején igencsak ráfizetéses lenne. Mint kiderült, a napi költség körülbelül 200 lejt tesz ki, ez havonta mintegy hatezer lejt jelent. Ebben az összegben az egyetlen alkalmazott fizetése, a tisztítószerek, a villany és a fával történő fűtés is benne foglaltatik.

„Zömében a faluból, illetve elvétve a szomszédos településekről érkeztek vendégek” – tájékoztatott az alpolgármester. Az illetékes szerint ahhoz, hogy legalább önfenntartó legyen a létesítmény, napi húsz látogatóra lett volna szükség. „Most már november végéig így marad, majd jövő tavaszig bezárjuk a Borsáros-fürdőt” – jelentette ki az illetékes. Az elöljáró úgy vélte, idő kell ahhoz, hogy nyereségessé tudjanak tenni egy ilyen jellegű létesítményt. „Az eddigiekben csak pozitív visszajelzéseket kaptunk az ottani szolgáltatásokkal kapcsolatban” – nyugtázta Böjte.

Ugyanakkor elismerte, talán az egyik probléma az volt, hogy nem fordítottak elég időt és energiát a népszerűsítésre. Ezen a jövőben mindenképpen változtatni szeretnének. Ennek részeként például ma a helyi óvodásokat viszik fürdeni, ehhez hasonló akciókra a jövőben is számítani kell. „Mindenképpen vonzóvá kell tennünk a Borsáros-fürdőt a nagyközönség számára, ezzel kapcsolatosan elképzeléseink is vannak” – jegyezte meg az alpolgármester.

A Borsáros-fürdőt érintő beruházást a Hargita megyei önkormányzat által, illetve központi forrásokból is finanszírozták. A projekt során négy kis vendégházat építettek, ezeket talán jövő tavasztól lehet igénybe venni. A tervek szerint még bővítenék a polgármesteri hivatal által működtetett gyógyfürdőt. Külső mosdót és konyhát építenének, hogy ezáltal sátorral vagy akár lakókocsival érkező vendégeket is fogadni tudjanak.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei