
Fotó: Gecse Noémi
Nagy örömhír miatt keresték meg a Csíki Hírlapot: mint kiderült, hármas ikerbárányok születtek az olvasók portáján két hete.
2017. március 02., 20:322017. március 02., 20:32
A Csíki Hírlap csapata ennek okán kereste fel a nagytusnádi Gál családot, a házigazda pedig megmutatta a mostanra igencsak megerősödött három kisbárányt. Megtudtuk, február 19-én minden probléma nélkül jött világra a három nőstény állat, így mindannyian a Zsuzsanna nevet kapták – az aznapi névünnep miatt. Az anyjuk mindhármukat eteti, hol egy, hol két bárány szopja egyszerre, emiatt nem volt szükséges az állatok üvegből való etetése.
Gál Sándor azt is előrebocsájtotta, hogy egyelőre biztosan nem nem vágják le a kis állatokat, sajnálná egymástól elválasztani őket. Érdeklődésünkre pedig azt is kifejtette, nem az első alkalom, hogy ilyen szerencse érte őket, két éve már volt hármas ikerbáránykájuk.
Emlékestet szerveznek Márton Áron püspök tiszteletére, a közös megemlékezést május 16-án tartják a Szabadság téren Csíkszeredában.
Huszonharmadik alkalommal szervezik meg a Kari Tudományos Diákköri Konferenciát a Sapientia EMTE Csíkszeredai Karán május 13-án.
Úttestre dőlt fa nehezíti a közlekedést a csíkszeredai Zsögödi Nagy Imre utcában kedden délután. A tűzoltók dolgoznak az útakadály eltakarításán.
Székely János szombathelyi megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka. A szervezés már javában zajlik, az idei búcsú jelmondata pedig a keresztséget állítja középpontba.
Továbbra is bizonytalan, hogy lesz-e lehetőség a csíkszeredai kerékpárutak tervezett bővítésére és felújítására. Az Országos Helyreállítási Tervet (PNRR) érintő megszorítások miatt nem lehet tudni, várható-e finanszírozás más forrásból, vagy nem.
Korszerű eljárással bővült a kardiológiai ellátás a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban.
Milyen szerepe van ma az irodalomnak az emberek életében? A megszólaló írók és irodalmárok szerint az olvasás nemcsak kulturális élmény, hanem önismereti eszköz, nyelvi otthon, érzelmi kapaszkodó és közösségi tapasztalat is.
Kirajzolódott a 11. Csíkszeredai Könyvvásáron, hogy a gyerekeket nem leegyszerűsített tartalmakkal, hanem őszinteséggel, bevonódással, ritmussal, képekkel és valódi figyelemmel lehet megszólítani.
Baleset történt az 578-as európai úton Csíkszentkirály közelében, egy személy megsérült.
Idén több medvét figyeltek meg a csíksomlyói pünkösdi búcsú helyszínének környékén, mint más években.
szóljon hozzá!