
Fotó: Veres Nándor
Újabb tíz tömbház hőszigetelési munkálatait kezdik el hamarosan Csíkszeredában, a közbeszerzési eljáráson nyertesként kihirdetett bákói és bukaresti cégek képviselőivel Csíkszereda Polgármesteri Hivatala már meg is kötötte a kivitelezési szerződést. A munkálatok összértéke 11,1 millió lej.
2015. július 09., 12:202015. július 09., 12:20
A téma kapcsán szerdán a városházán két ízben is egyeztettek az érintett lakóbizottságok elnökeivel, a megbeszéléseken részt vettek a kivitelező cégek képviselői is. Antal Attila alpolgármester mindkét alkalommal hangsúlyozta, a város bizalmat előlegezett a kivitelezőknek, remélik, azok tartják magukat a szerződésben foglaltakhoz, és minél hamarabb hozzálátnak a tényleges munkához. Amennyiben ugyanis december közepéig nem fejezik be a vállalt hőszigetelést, a költségeket a polgármesteri hivatalnak és a lakóknak kell fedezniük. Ezért is hangzott el, akár le is állíthatják a munkálatokat, amennyiben néhány hét múlva azok nem a megfelelő ütemben zajlanak. Ha viszont minden a tervek szerint halad, az Európai Unió és a kormány a költségek 60 százalékát fedezi, a fennmaradó 40 százalékot pedig fele-fele arányban a polgármesteri hivatal és a lakók állják.
A bákói Consizo Grup végzi a Mérleg utca 8/A, B, a Nárcisz sétány 3/A, B, illetve 4/A, B, C, D, a Pacsirta sétány 6/A, B, illetve a 3. szám alatt lévő társasházak hőszigetelését. A cég képviselője elmondta, néhány nap múlva Bukarestben fejeznek be hőszigetelési munkálatokat, és ezt követően állítják fel a munkapontot Csíkszeredában. A bukaresti AF. Consulting Kft. jelenleg is dolgozik Csíkszeredában. Egy újabb szerződés értelmében a cég munkásai végzik el a Nagy István Festő sétány 14/A, B, a Tető utca 11/A, B, C, a Jégpálya utca 13/A, B, az Octavian Goga sétány 14/A, B és a Szív utca 3-5. szám alatti tömbházak hőszigetelését.
Jelentősen bővül a térfigyelő rendszer Csíkszeredában: a város területén 131 helyszínen 193 térfigyelő kamerát szerelnek fel a következő hónapokban.
Kiskorú által irányított lovasszekér ütött el egy idős férfit szombaton este Kászonaltízen; a tettes elhagyta a helyszínt, de a hatóságok hamar rátaláltak – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Elszaporodtak a rágcsálók Csíkszereda egyes részein: főként a városközpontban okoznak gondot a patkányok és az egerek, de más városrészeken is jelen vannak. A szakemberek szerint ellenük csak rendszeres és összehangolt irtással lehet hatékonyan fellépni.
Olcsó kis hangfalat talált a csomagban egy csíkszeredai férfi, miután az interneten szkennert (lapolvasót) rendelt. Azért osztotta meg az esetet, hogy mások ne járjanak hasonlóan, a fogyasztóvédelem pedig tanácsokat adott az ilyen átverések kikerülésére.
Motorok és motorosok százait áldották meg vasárnap délután a Tolvajos-tetőn.
Villanyáram-kiesést okozott az erős szél több Hargita megyei településen vasárnap délután; összesen 1110 fogyasztó érintett.
Több területen is úttörő szerepet vállalt, és egyetlen feladatát sem végezte félgőzzel. Az ő nevéhez kötődik többek között a Pro Animalia Alapítvány létrehozása, valamint Fodor Sándor Csipikéjének bábszínházi színre vitele. Orendi Évával beszélgettünk.
Nyáron elkezdik az egyik csíkszentdomokosi iskola felújítását, amelyre európai uniós finanszírozást nyert a felcsíki község. Az energiahatékonyság növelése érdekében az épületet hőszigetelik és korszerű felszereltséget kap.
Több fronton is ellenőrzést végeztek a Hargita megyei rendőrök Csíkkozmáson. A háromórás akció során több mint száz embert igazoltattak, tíz esetben szabálysértési bírságot szabtak ki.
Az elmúlt években több magyarországi cég üzemcsarnok-, illetve gyárépítési szándékát jelentették be Csíkszeredában. Ezek közül van, amelyik már üzemel, egy másik építése folyamatban van, de olyan is van, ami nem kezdődött el.
szóljon hozzá!