Az alacsonyabban fekvő csíki sípályák már kénytelenek voltak leállítani felvonóikat, viszont a Hargitafürdőn működő három sípálya még várja a téli sportok kedvelőit. Helyenként gyenge vagy kielégítő, máshol viszont jó idényt zártak, illetve zárhatnak a pályatulajdonosok.
2015. március 25., 20:432015. március 25., 20:43
Az előző évekhez hasonló idényt tud maga mögött a hargitafürdői Csipike sípálya, amely december közepétől fogadta és még mindig várja a sízőket. Jövő hétvégén például családosoknak és veterán sízőknek szerveznek megmérettetést Hargitafürdőn – avatott be Both Csaba. A sípálya ügyintézője kiemelte, nagyon jó a pálya, a hóviszonyok talán az idei szezon legjobbjának mondhatók.
Tavaly ugyan nem működtek, ebben a szezonban viszont december 28-ától újra fogadták a sízni vágyókat a hargitafürdői Kossuth és Miklós pályák. A Miklós pálya melegedőjének tulajdonosa úgy véli, habár még mindig a Csipike pálya a legnépszerűbb és a legforgalmasabb célpont, azért jó szezont zárhat majd a két másik pálya is. A megfelelő hóviszonyoknak köszönhetően a héten még biztosan fogadják a sízőket.
Jó idényt zárt március 8-án a Csíkszeredától tizenkét kilométerre található piricskei Hegyi Pihenő panzió által működtetett sípálya is. A több mint két hónapos szezon alatt folyamatosan jó minőségű pályával tudták várni a vendégeket, sokat segített ebben az idén beüzemelt hóágyú is. Ennek köszönhetően a tavalyi egy hónap helyett, több ideig élvezhették a családbarát sípályát az oda látogatók – foglalta össze Jánó Előd.
A Kissomlyó hegyén lévő sípálya mindössze 24 napot üzemelt január-februárban, ezalatt pedig közepes volt a kihasználtsága. Elsősorban gyermekek választották a város közvetlen közelségében levő sípályát. S habár lehetőség volt az esti sízésre is, kevesen éltek ezzel – tudtuk meg az egyik üzemeltetőtől.
Gyenge volt az idei – december végétől március 9-éig tartó – síszezon a Tusnádfürdőn működő sípálya esetében, annak ellenére, hogy szinte az egész tél folyamán sízhető volt. A téli és a félévközi vakációkban érte el a forgalom a csúcspontját, de azt leszámítva kevesen siklottak a fürdőváros pályáján – foglalta össze a tapasztaltakat Görbe Sándor. A sípályafelelős meglátása szerint mindenhol volt megfelelő mennyiségű hó, az igényesebb sízők pedig már az országban, sőt a megyében is találnak profi pályákat, ezért nem választják az övékhez hasonló mindössze 450 méter hosszú pályákat.
Tavalyhoz képest ugyan jobb, de még így is gyenge idényt zárt a gyimesfelsőloki sípálya február végén. Az idei két hónapos működése alatt ugyanis folyamatosan hóágyúzni kellett a működő piros jelzésű pályát, hiába havazott többször is a tél folyamán, csupán jelentéktelen mennyiségű hó hullott. Mindezt nehezítette, hogy januárban két hétvégén is esett az eső, ami miatt teljesen elolvadt a hó, így kénytelenek voltak újra teljesen havasítani a pályát – részletezte Bodor Áron tulajdonos. Jövőre tovább bővítenék a hóágyúrendszerüket annak érdekében, hogy korábban indulhasson a szezon, illetve hogy jó minőségű pályákkal várhassák vendégeiket.
A Harvíz Rt. óriásprojektje részeként két csíkszéki községekben is elkezdődött a víz- és csatornahálózatok építése. Csíkszentléleken és Csíkszentgyörgyön is munkához látott a kivitelező, elsőként a szennyvízhálózat készül el.
Épületnek ütközött autójával kedden késő este egy 30 éves csíkszeredai férfi. A rendőrség szerint ittasan vezetett, ráadásul érvényes jogosítványa sem volt.
Nemsokára leér Tusnádfürdőig az az ellátóvezeték, amely a város vízellátását megfelelő módon tudja majd biztosítani. A vezetéképítés mellett a kiszolgáló létesítmények is készülnek, idén szeretnék befejezni a beruházást.
Medvét láttak Csíkszereda Taploca övezetében kedd délután, a lakosságot Ro-Alert üzenetben figyelmeztették a veszélyre.
A 90 éve született Gaál András festőművész életművét bemutató időszakos kiállítás nyílik augusztus 6-án, csütörtökön 17 órától a Csíki Székely Múzeumban.
Elvesztette uralmát járműve felett hétfőn este Csíkszereda Brassó felöli bejáratánál egy 46 éves nő és a műanyag sávelválasztóknak ütközött – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Jelentősen megváltozott a Szent Anna-tó ökológiai állapota az elmúlt másfél évtizedben. A Sapientia EMTE és a HUN-REN Balatoni Limnológiai Kutatóintézet kollégái rámutattak az okokra és a lehetséges megoldásokat ismertettek.
Teljesen megsemmisült egy mintegy 200 négyzetméteres épület a hétfő hajnalban keletkezett tűzben Madéfalván. A lángokat csaknem háromórás beavatkozás után sikerült megfékezni.
Baleset történt Csíkszereda Csíkszentkirály felőli kijáratánál szombat este, rövid ideig torlódás alakult ki az érintett szakaszon.
Messze túlmutat a gasztronómiai versenyen a Csíkszeredai Pityókafesztivál, hiszen munkaközösségek, civil szervezetek, családtagok, baráti társaságok kikapcsolódási programjává formálódott az évek során. Szombaton újra megtelt élettel a park.
szóljon hozzá!