Fotó: Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség
Csinódra szeretett volna gépkocsival eljutni egy magyarországi család csütörtök délután, végül egy Menaság melletti erdei úton kötöttek ki. Autójuk beragadt a sárba. A vadállatoktól való félelmükben a sürgősségi hívószámon kértek segítséget – számol be közleményben a Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség.
2016. augusztus 19., 12:502016. augusztus 19., 12:50
Eltévesztették a csinódi letérőt, majd egy nehezen megközelíthető erdei úton az áthatolhatatlan sárban beragadt a járművük, ráadásul a Citroën Xsara Picasso jobb első kerekén defektet is kapott, így mozdítani sem tudják az autót. Félnek, nehogy veszélyes vadállatok bukkanjanak fel – értesítette a 112-es sürgősségi hívószámot délután 4 óra 15 perckor a háromtagú család.
A segélykérésre reagálva négy hegyi csendőrt küldtek a család felkutatására. Bár helyismeret hiányában tartózkodásuk helyét nem tudták leírni, a segélyhívó diszpécserének elmondták, hogy egy templom mellett haladtak el, mielőtt rátértek az erdei útra. Ez az információ elegendőnek bizonyult ahhoz, hogy 5 óra után 20 perccel megtalálják a segélyhívást kezdeményező nőt, férjét, illetve tízéves gyermeküket.
A csendőrök segítettek a defekt kijavításában, a szolgálati Dacia Dusterrel pedig kivontatták a sárból a beragadt Citroënt, végül a menasági főútig kísérték a családot. Szállásukra biztonságban visszaérve megköszönték a hegyi csendőrök közreműködését.
Még az idén felcsendülhet a csíkszeredai Szent Ágoston-templom készülő koncertorgonájának egy része, az úgynevezett pozitívmű. A templomi hangszer további darabjait később készítik el, ehhez a plébániának további 200 ezer euróra lesz szüksége.
Kényszerhelyzetben van Csíkszentgyörgy az infrastruktúra-fejlesztés terén, mert egyik késlekedő beruházás hiánya akadályozza egy másik elkezdését. Most arra számítanak, hogy az ivóvíz- és szennyvízhálózat építése nemsokára elkezdődhet.
Megtudtuk, hogy mi az igazán jó bográcsos titka a Csíkszeredai Városnapok 23. Pityókafesztiválján.
Ha az újbóli mérések jó eredményt hoznak, akkor megnyithatják Csíkszereda központi parkjában a pavilonos ivóvízkutat. Nemrég új szivattyút szereltek fel, és hermetikusan lezárták a rendszert. A vizet 170 méter mélyről szivattyúzzák fel.
Gál Sándor-emléktúrára és huszártoborzóra hívnak a csíkszentgyörgyiek augusztus 2-án, szombaton. A cél hiteles képet mutatni a az 1848–'49-es forradalom és szabadságharc hőseiről.
Az utolsó előkészületeket végzik annak érdekében, hogy a községek átvegyék a kivitelezőtől az elmúlt években kiépített gázhálózatot. Az üzemeltető ezt követően szerzi be a működési engedélyt, és kezdheti el a szolgáltatást.
Egyre inkább tolódik a csíkszeredai tömegközlekedést kiszolgálni hivatott gázüzemű buszok töltőállomásának engedélyeztetése, emiatt pedig az autóbuszok sem helyezhetők üzembe belátható időn belül. Most késő őszre várják ezt az időpontot.
Kívül-belül megújul a csíkszeredai városi művelődési ház, amely a Csíki Játékszínnek és a Hargita Székely Néptáncszínháznak volt otthona. A munkálatokhoz hamarosan hozzáfognak, és jövő nyárra be is szeretnék fejezni a kivitelezést.
Hamarosan készen áll a szolgálatra az a gyermekmentő, amellyel erdélyi gyermekeket, újszülötteket szállíthatnak akár külföldre is. A lélegeztetőgépet, amivel teljessé vált a felszerelése, szerdán adták át az Erdély Mentőcsoport Csíkszéki csapatának.
Nem számít már arra a csíkszeredai városvezetés, hogy az Anghel Saligny-programtól támogatásban részesül a tervezett beruházások elvégzésére. Így a Nagy István festő sétány felújításának elkezdése is késik, miután az a saját költségvetésre hárul.
szóljon hozzá!