
Fotó: Pinti Attila
Év végéig lesz bezárva az a 30 kétcsillagos szállodai szoba a Tusnád Hotelben, amelyeket nemrég a fogyasztóvédelem a hiányosságok miatt ideiglenesen bezáratott. Ezeket a szobákat a tusnádfürdői szálloda felújíttatja.
2025. április 15., 18:182025. április 15., 18:18
Hétfőn értesítette hivatalosan a Tusnád Rt., a bukaresti értéktőzsdét (Bursa de Valori Bucureşti), hogy az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) által elrendelt intézkedések nyomán a Tusnád Hotel kétcsillagos kategóriába sorolt 30 szobáját a korszerűsítési folyamat befejezéséig ideiglenesen bezárták.
A turisztikai körforgásból ideiglenesen kivont szobák a Tusnád Rt. tulajdonában lévő két szállodában található működőképes szobák összkapacitásának 13,5 százalékát jelentik. A bezárt szobákat 2025 folyamán nem fogják kiadni, amíg a korszerűsítés zajlik.
Mint korábban beszámoltunk róla, a Hargita megyei fogyasztóvédelem ellenőrzést tartott márciusban egy tusnádfürdői vendéglátó egységben, ahol több elhanyagolt szobát és több más hiányosságot találtak, ezért ideiglenesen bezáratták a szállodai részt, a 30 kétcsillagos szobával.

A helyszínen talált rendellenességek miatt a fogyasztóvédelem bezáratta az egyik tusnádfürdői kétcsillagos szálloda harminc szobáját.
Elfogadták Csíkszereda városközpontjának védett övezeti rendezési tervét, amely szűkíti a védett központi övezetet, több helyen lazítja az építkezési előírásokat, és a tömbháznegyedek esetében is csökkentheti a bürokráciát.
Visszaköltözhet néhány héten belül a Hargita Megyei Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség a csíkszeredai székházába, ahol már csak az utolsó simításokat és a tereprendezést végzik a teljes korszerűsítés után.
Színpadra állítja Márton Áron püspök életét, hitét és örökségét az Én népem című folkopera, amelyet szombaton 20 órától mutatnak be a csíkszeredai gyorskorcsolyapályán. Az összművészeti produkcióban 130 néptáncos és szereplő vesz részt.
A tesztüzemig védőfóliával óvják a rongálástól azokat a pannókat, amelyeken élőben lesz követhető a városi buszok érkezése, illetve a menetrend. Az összesen harminc ilyen pannóból eddig huszonkettőt szereltek fel.
Fának hajtott autójával egy 21 éves, balánbányai fiatalember a Balánbánya–Csíkszentdomokos közötti úton szombaton délelőtt. A balesetben személyi sérülés nem történt, csak anyagi kár keletkezett, a sofőr szervezetében azonban alkoholt mutattak ki.
Nagyboldogasszony napján, a kontumáci búcsú ünnepén avatták fel Gyimesbükkben Dani Gergely esperes-plébános mellszobrát. A templomépítő pap örökségét a hit, a magyar oktatás és a közösség megmaradásának példájaként idézték fel.
Csak néhány ajtót kellene kinyitni – vagy mégsem? Nyáron napozóhellyel bővülhetne a Csíki Csobbanó, ám ami egyszerű ötletnek tűnik, az a városvezetés szerint műszaki, engedélyezési és szervezési kérdések sorát veti fel.
Megkezdődtek a felújítási munkálatok a csíkszeredai Levendula utcában, emiatt forgalomkorlátozásokat vezettek be.
Erdély és az Oszmán Birodalom közel másfél évszázados kapcsolatának kulturális örökségét mutatja be a Csíki Székely Múzeum új időszaki kiállítása.
Több mint két éve vásárolta meg a csíkszeredai önkormányzat a zsögödi városrészben épült lovardát, amelyet azóta lovas egyesület bérel és működtet. Fejlesztésekre, felújításokra jelenleg nincs pénz, noha szükség lenne rá.
szóljon hozzá!