
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Felborult autójával és megsérült egy fiatal kézdivásárhelyi sofőr Csíkmadaras közelében szombaton este.
2020. február 25., 15:042020. február 25., 15:04
A sáncban kötött ki autójával egy 23 éves, kézdivásárhelyi autóvezető az 578-as jelzésű európai úton, Csíkmadaras községet elhagyva, miután szombaton este Gyergyószentmiklós irányából Csíkszereda felé tartva egy veszélyes kanyarban elvesztette uralmát a gépjármű fölött, lesodródott az útról, és felborult. A Hargita megyei rendőrség jelentése szerint a sofőr – aki nem fogyasztott alkoholt, mielőtt kormányhoz ült volna – megsérült. A baleset ügyében kivizsgálást indítottak.
Románia egyik legnagyobb turisztikai beruházásaként mutatták be a DraculaLandet, egy Bukarest közelében tervezett komplexumot, amely évente akár 3 millió látogatót vonzana tematikus parkjával és digitális újdonságaival.
Több riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a felerősödő szél miatt.
Nyilvánosságra hozták azt az elképesztő térfigyelő kamerás felvételt, amely rögzítette, ahogyan egy autó Nagyváradon átrepül egy körforgalmon, majd két másik jármű felett is.
El kell távolítani a Facebookról azt a kampányvideót, amelyiken az USR bukaresti időközi főpolgármester-választáson induló jelöltje, Cătălin Drulă Nicușor Dan államfő társaságában jelenik meg – döntötte el csütörtökön a bukaresti Városi Választási Iroda.
A kedvezőtlen körülmények miatt le kellett állítani a brit túrázó utáni kutatást a Bucsecs-hegységben. A hatóságok hangsúlyozzák: nem adták fel az ügyet, a keresés csak ideiglenesen szünetel.
Ünnepi vásár kezdődik december 5-én Sepsiszentgyörgyön: a kézműves termékek kavalkádja mellett menhelyi kutyákkal lehet ismerkedni, de érkezni fognak a motoros Mikulás-segédek és meggyújtják a karácsonyfa fényeit is. Mutatjuk a programot.
Meglepően enyhén indult a reggel Székelyföld- és országszerte 2025. december 5-én. Noha hajnalban néhol fagypontközeli értékek voltak, reggel 7–8 órára már olyan enyhe idő volt, hogy jogosan kérdezhettük: milyen évszakban vagyunk?
A Lukoil benzinkutak jogszerűen működhetnek 2026 áprilisáig – jelentette ki csütörtök este Oana Țoiu külügyminiszter.
Forgalmi korlátozásokra kell számítani pénteken Marosvásárhelyen a karácsonyi vásár megnyitója miatt.
Nicușor Dan államelnök visszaküldte csütörtökön a parlamentnek megfontolásra a szélsőségesség elleni küzdelemről szóló törvényt, mivel meglátása szerint a jogszabály jelenlegi formája a „feszültségek felerősödéséhez” vezethet.
szóljon hozzá!