
Balról: Karda Lóránd, Márton Róbert, Mezei János, Antal Zoltán és János Levente
Fotó: Veres Nándor
Az Erdélyi Magyar Szövetség színeiben újabb két polgármesterjelöltet mutatott be Mezei János, a párt társelnöke Csíkszeredában. A Magyar Polgári Párt elnöke megnevezte ugyanakkora két megyei tanácsosjelöltjét is.
2020. július 31., 12:572020. július 31., 12:57
2020. július 31., 13:162020. július 31., 13:16
Mezei János a sajtótájékoztatón úgy fogalmazott, nem a politikai pozíciók és székek elfoglalása a céljuk, sokkal inkább az olyan települések felemelése és gazdasági tevékenységüknek a megerősítése, ahol a „hosszabb ideje hatalmon levő településvezetők elfáradtak”. „Petőfi Sándor halálának 171. évfordulóján kijelenthetjük, ő tollal és karddal állt ki a porondra, mivel nem tűrte az elnyomást. Ma ugyan békésebb időket élünk, de szükségét érezzük a településeken belüli összefogó erőnek” – példázódott. Mint mondta, a jelenleg polgármesteri mandátummal jelentkező 14 elöljárójuk bázisát bővíteni szeretnék.
Az EMSZ jelöltjeként Antal Zoltán fog indulni a település polgármesteri székéért. Elmondta, a falukép és a közösségi szociális érzet javítása egyaránt fontos számára:
– mutatott rá az egyik problémára. Kérdésünkre, hogy mit emelne ki a megvalósítható tervek közül, azt válaszolta, a kultúra hanyatlását meg szeretné állítani. „A település fúvószenekara nagyobb megbecsülésnek kellene örvendjen, ennek érdekében szeretnék előrelépéseket tenni, ugyanakkor a régóta húzódó tulajdonjogok tisztázása is elsődleges számomra” – jelentette ki Antal Zoltán.
Márton Róbert személyében egy olyan helyi lakos fog indulni Csíkkarcfalván a polgármesteri mandátumért, aki eddig még egyszer sem volt jelölt. „Meg szeretném adni a falustársaknak azt a lehetőséget, hogy ezúttal ne csak szavazzanak, sokkal inkább választani tudjanak. A három alappillérre épített programom a közbiztonságra, az életszínvonal növelésére és a mezőgazdaság felkarolására épül” – fejtette ki. Hozzátette, általános probléma, hogy a mezőgazdasági termékeket nem tudják értékesíteni a gazdák, információhiánnyal küszködnek és sok pályázati forrástól esnek el. Rákérdeztünk, milyen konkrét elképzelése van.
– válaszolt, megemlítve, hogy a helyi hulladékproblémával is kiemelten szeretne foglalkozni.
Az eseményen bemutatkozott Karda Lóránd és János Levente, akik megyei tanácsosjelöltként indulnak az őszi választásokon. Utóbbi a Csíkszeredai Erdészeti Hivatal vezetőjeként elmondta, az erdőgazdálkodást sokszor olyanok véleményezik, akik nem jártasak a szakmában, ő ennek szeretne véget vetni.
A dél-franciaországi Var megyében, Pontevès térségében segítik a növényzet- és erdőtüzek megfékezését a romániai tűzoltók.
Katonai drónok közös romániai gyártásában állapodott meg az Oves Enterprise romániai vállalat az Edrone ukrajnai dróngyártóval.
A Duna példátlanul alacsony vízállása miatt kedden 11 órakor ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 1-es reaktorát – jelentette be hétfő este a Nuclearelectrica.
Kedden kirobbant az elmúlt tíz év első általános, azaz munkabeszüntetéssel járó sztrájkja az egészségügyi rendszerben. A székelyföldi kórházakban arról érdeklődtünk, hogy milyen hatással van az egységek működésére és a betegellátásra a tiltakozás.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök az oktatásban és egészségügyben dolgozók fizetésével kapcsolatos jelentős nézeteltérések miatt a következő két hétben nincs reális esély a közalkalmazotti bértörvény tervezetének elfogadására.
Ismét a tízlejes lélektani határ fölé ugrott a gázolaj literenkénti ára a Lukoil hálózatában, miután az orosz vállalat hétfőn jelentősen emelte az árait. A többi piaci szereplőnél egyelőre pár banival 10 lej alatt maradt az ár.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este kijelentette, hogy a Románia légterébe behatoló drónokat már az első ilyen incidensek alkalmával le kellett volna lőni.
Oroszország soha nem küldött és jelenleg sem küld harci drónokat romániai célpontok ellen, az ezzel kapcsolatos találgatások pedig teljesen alaptalanok – közölte hétfőn Oroszország bukaresti nagykövetsége.
A szenátus elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. A javaslatot 116 támogató szavazattal és nyolc tartózkodással fogadták el.
szóljon hozzá!