
A csíkszeredai diákok Debrecenben versenyeztek
Fotó: Márton Áron Főgimnázium
A 2013-ban Európai Polgár díjjal kitüntetett Raoul Wallenberg Egyesület 2010 óta rendezi meg a Wallenberg nyomában elnevezésű vetélkedőt középiskolás diákok számára, amelyen idén első alkalommal vettek részt a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium diákjai két csapattal, Varga László felkészítő tanár irányításával.
2017. november 10., 12:132017. november 10., 12:13
A Debrecenben november 6-án megtartott regionális elődöntőn a Balázs Norbert, Baloga-Jakab Andrea és Jimon Lucian Daniel összetételű csapat első helyezést, a Simon Krisztina, Szántó Bíborka és Szántó Noémi alkotta csapat pedig második helyezést ért el.
A versenyt hosszú előkészítő munka előzte meg, a benevezett csapatoknak többek között a holokauszt helyi vonatkozásait bemutató kisfilmet, valamint egy, a témához kapcsolódó Facebook-profilt kellett készíteniük, az elődöntőben pedig a kérdéskörben való jártasságukat bizonyíthatták a változatos tudáspróbákon.
Az első díjat elnyert csapat tagjai és felkészítő tanáruk 2018. január 25-én részt vesznek a verseny Kárpát-medencei döntőjén, amelyet Budapesten rendeznek meg a Raoul Wallenberg Egyesület és Alapítvány szervezésében, a Külgazdasági és Külügyminisztérium, valamint a Svéd Királyság magyarországi nagykövetségének támogatásával.
A Raoul Wallenberg Egyesület 1988 decemberében alakult meg Budapesten. Névadója, Raoul Wallenberg a nácik által megszállt Magyarországon 1944–45-ben zsidók tízezreit mentette meg a biztos haláltól. Svédország egykori nagykövetének tevékenysége jelképe lett az emberi helytállásnak, az üldözöttek mellett való kiállásnak.
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
Nicușor Dan államelnök hétfőn részt vett a tettrekészek koalíciójának távértekezletén, amelyet Ukrajna függetlenségének napján szerveztek meg.
Egy autó kapott lángra hétfőn délután a Maros megyei Felsőrépán, szerencsére senki sem sérült meg a tűzesetben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Nagy visszhangot váltott ki az országban a szociális ösztöndíjak vakáció alatti megszüntetését célzó tervezet. Civil szervezetek, szülők és diákok tiltakoznak ellene, míg a minisztérium azzal érvel, hogy a támogatás célja az iskolába járás ösztönzése.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hétfőn kiadott előrejelzése szerint a Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő napokban várhatóan másodpercenként 1600 köbméterre nő.
A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor.
szóljon hozzá!