
Fotó: Gábos Albin
Angliából és Svájcból érkezett önkéntes fiatalok dolgoztak az elmúlt hetekben több csíki településen. Felújítottak három iskolai játszóteret, illetve a borzsovai feredőt is.
2018. augusztus 21., 20:042018. augusztus 21., 20:04
2019. november 02., 20:572019. november 02., 20:57
Idén harmadik alkalommal érkeztek Csíkszeredába és környékére a World Challenge program résztvevői, akik többnyire 16–17 év közötti fiatalok. Most Angliából és Svájcból jöttek a diákok kísérőikkel együtt önkéntes munkát végezni – tájékoztattak a csíkszeredai Care2Travel egyesület munkatársai, Kedves Péter és Váli Csongor.
Fotó: Gábos Albin
Mint megtudtuk, az egyenként 14 főből álló csoportok előzetesen készültek, a World Challenge program résztvevőiként különböző képességeket sajátítottak el, mint például a sátorozás, főzés, szerszámhasználat, adománygyűjtés, tudatos pénzkezelés.
Ideérkezésükkor a Care2 Travel önkéntesei segítették őket mindenben. Közösen szerezték be a helyi vállalkozóktól a szükséges alapanyagokat, felhúzták sátraikat a helyszíneken és munkához láttak. Hat napon át, kisebb csoportokra osztva dolgoztak a helyszíneken, majd utolsó nap egy közös túrázáson vettek részt.
Fotó: Gábos Albin
Munkájuk nyomán biztonságossá váltak és új elemekkel gazdagodtak a játszóterek, focikapuk és kosárpalánkok, kisebb lelátók készültek, Csibában pedig egy fásszínnek szánt tároló is épült a lelkes fiataloknak köszönhetően.
Fotó: Gábos Albin
Megújult feredő Borzsovában
Egy másik, Angliából érkezett önkéntes csoport július folyamán a borzsovai feredőnél végzett felújításokat. Az itt töltött négy napjuk alatt kitakarították a feredő környékét és a medencét, felsúrolták azt, kicserélték az elkorhadt deszkákat, valamint árkot ástak a gyorsabb vízlefolyás érdekében. A negyedik nap belekóstolhattak a helyi népi tánc, a bálozás világába is – tudtuk meg a Care2Travel munkatársaitól, akik azt is elmondták, hogy ezek ismétlődő programok, és már elkezdődött a jövő évi tevékenységek szervezése.
Kovács Boróka
Kelemen Hunor szerint a „közvetítőkön keresztül történő kormányzás nem működik”, és egy politikailag kinevezett miniszterekből álló kormány előnyösebb lett volna a kijelölt miniszterelnök által javasolt technokrata kabinetnél.
Eugen Tomac kedden kijelentette, hogy nem az ő személyes kormányának, hanem Románia kormányának kér majd bizalmat a parlamenttől.
Călin Georgescu kedden felszólította a parlament „hazaszerető” tagjait, hogy kezdeményezzék Nicușor Dan államfő hivatalából való felfüggesztését, aki szerinte „önkényesen” és „kihívóan” bízta meg Eugen Tomacot kormányalakítással.
Az RMDSZ egyelőre nem tudja megígérni, hogy bizalmat szavaz a megalakulóban lévő kormánynak, és a további egyeztetések előtt megvárja a miniszterjelöltek végleges névsorát, valamint a kormányprogramot.
Nem nőtt, hanem csökkent hétfő óta az üzemanyagok ára Romániában, a dízel pedig több helyen még mindig olcsóbb, mint a benzin.
Japán sztrájkba kezdtek kedden a Sanitas szakszervezet tagjai az új bértörvénytervezet elleni tiltakozásként.
Összesen 207 helyszínen tart házkutatást kedden a rendőrség a Jupiter művelet keretében bűncselekményekkel gyanúsított személyeknél.
Kedden folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza a román nyelvi kommunikációs készségek felmérésével.
Új korszak kezdődhet a fapados légi közlekedésben: a Wizz Air bejelentette, hogy 2027-től Starlink-alapú internetkapcsolatot vezet be repülőgépein.
Medveriasztásra ébredtek a csíkszeredaiak kedd hajnalban, de már hétfő délután is egymást követték a Ro-Alert üzenetek Hargita megyében.
1 hozzászólás