
Halmágyi Zsolt Utolsó simítások című fotója. Forrás: KÁMME Alapítvány
Fotó: Halmágyi Zsolt
Három csíki fotóst díjaztak a Kárpát-medencei Magyarság Evangelizációjáért (KÁMME) Alapítvány által meghirdetett fotópályázaton. A díjazottak között van a csíkszeredai Péter András, Halmágyi Zsolt és Szigeti Vajk István.
2019. augusztus 07., 10:502019. augusztus 07., 10:50
A Kárpát-medencei Magyarság Evangelizációjáért (KÁMME) Alapítvány két kategóriában hirdetett fotópályázatot a határon túli magyar fotósok számára: a 2019. évi csíksomlyói búcsú vagy Ferenc pápa csíksomlyói látogatása, illetve a Kárpát-medencei magyar keresztény értékek témakörben. A két témában, összesen négy kategóriában meghirdetett fotópályázatra több mint száz pályamű érkezett, a díjazást augusztus 6-án tartották a Józsa Judit Galériában (Budapest V., Városház u. 1.), ahol a fényképekből válogatott tárlat szeptember 9-éig látogatható.
Szigeti Vajk István Csángók Szűzmáriához című fotója. Forrás: KÁMME Alapítvány
Fotó: Szigeti Vajk István
A 2019. évi csíksomlyói búcsú vagy Ferenc pápa csíksomlyói látogatása kategóriában, az amatőr fotósok között: 1. díjat kapott Péter András – Pünkösd után, 2. díjat szintén Péter András – Pünkösd hajnalán című fotójával, 3. lett Szigeti Vajk István – Megpróbáltatás című fotójával.
Különdíjat kapott: Steigerwald Tibor – A napfény íze, és Fekete Albert – Nézz le népedre. Ebben a kategóriában a hivatásos fotós díjat nem osztottak ki.
Péter András Pünkösd után című fotója. Forrás: KÁMME Alapítvány
Fotó: Péter András
A Kárpát-medencei magyar keresztény értékek kategóriában, az amatőr fotós kategóriában: 1. Péter András – Esti áhítat, 2. Bikfalvi Zsolt – Menyő, 3. Péter András – Szívem első gondolatja. Különdíjak: Steigerwald Tibor – Kenózis, Sziget Vajk István – Csángók Szűz Máriához és Fejfár János: Apor – Vilmos emlékére. Ebben a kategóriában a hivatásos fotósok kategóriában az első díjat a csíkszeredai Halmágyi Zsolt Lorándnak ítélte oda a zsűri az Utolsó simítások című fotójáért, amely a húsvétvasárnap reggeli ételszentelés alkalmából készült Csíkszereda főterén. A további díjak ebben a kategóriában: 2. Novák Mihály – Kilátás az ablakomból és 3. Molnár Edvárd – Aracs III.
Péter András Esti áhítat című fotója. Forrás: KÁMME Alapítvány
Fotó: Péter András
Steigerwald Tibor: És mégis… és Védelem; Martinek Imre: Napszentület a kereszt tövében; Bikfalvi Zsolt: Hol sírjaink domborulnak és Zsoltárok könyve; Szigeti Vajk István: Szárhegyi keresztalja indulása; Péter András: Voltunk vagyunk leszünk és Évszakok imája; Halmágyi Zsolt Loránd: Ferenc pápa Csíksomlyó kegyeiben; Dávid Botond: Székelyszentmihályi népviselet; Novák Mihály: Mennyei kastély No. 2.; Bíró Sára Gyöngyvér: Székelyderzsi palimpszeszt és Bözödújfalu nem felejt; Kudron József: Nagyszőlősi Mennybemenetel plébánia.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
szóljon hozzá!