
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Nem találta megfelelőnek csíkszeredai önkormányzat által a helyi oktatási intézmények számára biztosított kézfertőtlenítő szert a Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság, ezért ezt ki kellett cserélni. A problémát az jelentette, hogy az említett szer nem szerepelt az egészségügyi minisztérium által jóváhagyott listán, így ezentúl csak felületek tisztítására használható.
2020. szeptember 18., 08:262020. szeptember 18., 08:26
Kicserélték a csíkszeredai oktatási intézményekben a kézfertőtlenítő szereket, mivel az önkormányzat által korábban biztosított változat nem volt megfelelő. Mint érdeklődésünkre több iskolaigazgató is elmondta, a Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság ellenőrzéseket tartott, és nem hagyta jóvá az említett szereket.
Elmondásuk szerint azt kifogásolták, hogy a használt szer nem szerepelt az egészségügyi minisztérium által jóváhagyott listán, tehát kézfertőtlenítésre nem alkalmazható, csakis felületek tisztítására.
Füleki Zoltán alpolgármester érdeklődésünkre kifejtette, meglepetten tapasztalták, hogy az első alkalommal szétosztott szereket nem hagyta jóvá az egészségügyi igazgatóság, hiszen korábban is ezt használták, például az érettségi idején, és akkor nem kifogásolták. Ettől eltekintve a probléma jelzését követően azonnal léptek, és kicserélték a kézfertőtlenítő szert minden iskolában, így a probléma nem okozott fennakadást egyetlen intézményben sem.
A marosvásárhelyi ítélőtábla szerdán elutasította a drogkereskedelemmel gyanúsított Cristian Pomohaci fellebbezését, így a volt ortodox pap és népdalénekes előzetes letartóztatásban marad.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök szerdán közölte, hogy a román állampolgárság megszerzésekor minden kapcsolata megszűnt az ukrán hatóságokkal, és évekkel ezelőtt, önként lemondott az ukrán állampolgárságról.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) szerdán közölte, hogy elérhetővé vált a látás- és/vagy hallássérültek vészhelyzeti kommunikációját segítő Apel 112 mobilalkalmazás.
Lezárult az előkészítő szakasz, így elkezdődhet a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál történt tragédia nyomán indult büntetőper elsőfokú tárgyalása. Noha voltak problémák a nyomozati anyaggal, ez nem változtatott a helyzeten.
Az emberek kormányt akarnak, nem érdeklik őket a politikusok választási vitái – jelentette ki szerdán Nicușor Dan.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán bejelentette, kezdeményezni fogja az Európai Bizottságnál (EB), hogy vegyék le a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról és helyezzék át egy másik listára.
A Hargita megyei tűzoltók összesen 18 sürgősségi esethez vonultak ki a hét első két napján, miközben 16 Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak a településeken megjelenő medvék miatt.
Két órára felfüggesztik tevékenységüket csütörtökön az ország igazságügyi orvosszakértői és a törvényszéki orvostani szolgálatok munkatársai. A tiltakozó akcióhoz a Hargita Megyei Törvényszéki Orvostani Szolgálat is csatlakozik.
A képviselőház szerdai ülésén döntő házként elfogadta az alapélelmiszerek árréskorlátozását december 31-éig meghosszabbító jogszabálytervezetet.
A TAROM légitársaság adóssága megközelíti a 930 millió lejt és 105 millió lejjel meghaladja a teljes vagyonát, a tavalyi évet pedig 186 millió lejes veszteséggel zárta.
2 hozzászólás