
Megszüntetnék. Az évek óta létező „források” egyike
Fotó: Gergely Imre
Gyergyószentmiklós egyik legnépesebb lakónegyedében, a Bucsin negyedben kezdődött el a vízhálózat felújításának újabb szakasza. A Szent István tér közelében kezdtek el dolgozni a gépek: bíznak benne, hogy a télre megoldódnak a mindennapos víznyomásproblémák.
2021. augusztus 06., 09:232021. augusztus 06., 09:23
2021. augusztus 06., 11:202021. augusztus 06., 11:20
Évek óta gondot jelent a gyergyószentmiklósi Bucsin negyedi tömbházak 3. és 4. emeletein élők számára az alacsony víznyomás, az elmúlt hetekben azonban épp az jelent még ennél is komolyabb problémát, hogy megnőtt a nyomás a városi hálózaton. Amint Angi Zoltán városmenedzser elmondta, a vasútállomás közelében javítottak ki egy hibát a hálózaton, aminek köszönhetően ugyan jobb lett a víznyomás, de ez azt eredményezte, hogy sorozatban törnek el a régi és gyenge minőségű vezetékek.
– ismertette a helyzetet a városmenedzser.
Fotó: Gergely Imre
Javítanivaló emellett is folyamatosan lenne: több, évek óta létező „forrásról” is tudnak a környéken élők a lakónegyedi betonutakon.
Amint Angi közölte, úgy döntöttek, átszervezik a város különböző utcáiban a Helyi Fejlesztések Országos Programjának (PNDL) keretében több éve zajló vízhálózat fejlesztésén dolgozó munkacsoportok tevékenységét, és mindegyiket átirányítják a Bucsin negyedbe.
Fotó: Gergely Imre
A napokban közzétesznek egy ütemtervet is, feltüntetve, hogy melyik napon várhatóan hol dolgoznak majd, és arra kérik az embereket, hogy a jelzett időszakokban ne parkoljanak az adott helyeken. Erre vonatkozóan számos felszólítást, kérést megfogalmaztak már, de így is rendszeresen akad, aki ezeket figyelmen kívül hagyja és az ott parkoló autója akadályozza a munkát.
Problémák napi szinten
A vízhálózat problémái egyébként a város legkülönbözőbb pontjain minden nap jelentkeznek. A Gyergyószentmiklósi Hő-, Víz- és Csatornaszolgáltató Közmű Facebook-oldalán naponta jelzik, hogy épp hol javítanak a szolgáltató szakemberei: csütörtökön épp a Kápolna, Fenyő és Csíky kert utcák környékén dolgoztak. Ilyenkor rendszerint alacsony nyomás tapasztalnak a lakók, zavaros víz folyik a csapokon, és van, hogy szünetel a szolgáltatás. A Békény utcában pedig az út felújítására készülve a háztartások bekötése van napirenden. A szolgáltató ellenőrzi az aknákat, nyomás alá helyezik a rendszert, és ahol szivárgást tapasztalnak, azt javítják, vízórákat szerelnek fel. A bekötések is most következnek.
Az alkotmánybíróság szerdai ülésén a kilenc bíró közül hatan támogatták, hárman pedig ellenezték a legfelsőbb bíróság beadványának elutasítását – értesült az Agerpres alkotmánybírósági forrásokból.
Üdvözölte Ilie Bolojan miniszterelnök az alkotmánybíróságnak a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos döntését, amely szerinte megerősíti a kormány kezdeményezésének helyességét.
A Képviselőház elfogadta 250 támogatói szavazattal azt a a törvénytervezetet, amely 2026-ot Márton Áron-emlékévvé nyilvánítja, a püspök születésének 130. évfordulója alkalmából.
Az alkotmánybíróság elutasította szerdán a legfelsőbb bíróság beadványát, és alkotmányosnak ítélte a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezetet – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek alkotmánybírósági források.
Nem csupán az utakon vált nehézkessé a közlekedés a kedd esti havazást követően: a vasúti közlekedésben is fennakadásokat okoztak a hóviharok, szerda reggel mintegy harminc vonatjáratot töröltek az országban.
Szerdán kezdődik a negyvennapos böjt, amellyel a keresztények húsvétra, Jézus feltámadásának ünnepére készülnek a hitben való elmélyülés, a kiengesztelődés és a lemondás segítségével.
Több mint 220 hóekével dolgoznak az országutak takarításán Hargita, Kovászna és Brassó megyében – közli a Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP).
Havazásra és erős szélre figyelmeztető narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 25 megyére és Bukarestre. Az ország többi részén is hideg idő és havazás várható csütörtök reggelig.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, hogy a koalícióban nem volt szó a Szociáldemokrata Párt (PSD) szolidaritási csomagjáról, és egyetlen olyan javaslatot sem fognak támogatni, amelynek nincs biztosítva a finanszírozása.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) szerda reggeli összegzése szerint 21 megye 102 településén és Bukarestben okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában, és 205 településen több mint 166 ezer fogyasztó maradt áramszolgáltatás nélkül.
szóljon hozzá!