Mindenféle szertartás és ünnepség nélkül, koszorúzással emlékeztek az 1848–1849-es forradalom és szabadságharc hősire vasárnap Székelyudvarhelyen.
2020. március 15., 14:162020. március 15., 14:16
2020. március 15., 14:362020. március 15., 14:36
Fotó: Erdély Bálint Előd
Mindenféle szertartás és ünnepség nélkül, koszorúzással emlékeztek az 1848–1849-es forradalom és szabadságharc hősire vasárnap Székelyudvarhelyen.
2020. március 15., 14:162020. március 15., 14:16
2020. március 15., 14:362020. március 15., 14:36
Fotó: Erdély Bálint Előd
Gálfi Árpád és a városvezetőség, az Erdélyi Magyar Néppárt, a Székely Nemzeti Tanács és a Magyar Polgári Párt helyi szervezetei délben, illetve előttük a helyi RMDSZ-szervezet is elhelyezte az emlékezés koszorúit a Márton Áron téren lévő Vasszékelynél.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A március 15-ére tervezett nagyszabású ünnepséget – a Tomcsa Sándor Színház Forradalom.ma nevű produkcióját, az egyesített kórusok előadását, a testvérvárosi szerződés-aláírást és a kísérő programokat is – egy későbbi időpontra halasztották.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Elismerte a Fidesz vereségét az eredményvárón tartott beszédében Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke az országgyűlési választások eredményének tükrében. A határon túlról érkező támogatást megköszönte.
A választási eredmények több mint ötven százalékos feldolgozottsága azt mutatja, hogy a Tisza nyerte a magyarországi országgyűlési választást.
A demokrácia ünnepeként értekelte Magyar Péter a magyarországi országgyűlési választási rekordrészvételt.
Közzétette a 2026-os magyarországi országgyűlési választás első részeredményeit a Nemzeti Választási Iroda.
A rendkívüli részvétel a választáson azt mutatja, hogy magyar demokrácia rendkívül erős – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter vasárnap.
Rendben lezajlott a 2026-os országgyűlésiképviselő-választás - mondta a köztársasági elnök vasárnap este, miután tájékoztatást kapott a Nemzeti Választási Irodától (NVI).
Helyi idő szerint vasárnap este hét órakor (nálunk nyolckor) hivatalosan befejeződött a szavazás a Magyarország 3154 településén és a 23 budapesti kerületben kialakított 10 047 szavazókörben az országgyűlési választáson.
Címlapon hozzák a 2026-os magyar országgyűlési választással kapcsolatos információkat a vezető román hírportálok.
A korábbiaknál magasabb részvételi aránnyal zárul a nap a 2026-os magyarországi országgyűlési választáson, hiszen már a délután öt órai (romániai idő szerint hat órai) részvétel felülmúlta az előző választások egész napi jelenlétét.
A szavazólapok feldolgozottságának függvényében, várhatóan vasárnap este 8 órától (helyi idő szerint, romániai idő szerint 9 órától) kezdi meg a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az országgyűlési választás eredményeinek közlését.
szóljon hozzá!