
Fotó: Haáz Vince
Jelentős csapadékra és a szél élénkülésére figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) tizenkét megyére.
2024. április 23., 12:462024. április 23., 12:46
A csütörtök reggelig érvényes, sárga jelzésű riasztás szerint a Bánsági-hegyekben, a Déli-Kárpátokban, a Kárpát-kanyarban és Olténia dombvidékein esni fog, a magas hegyvidéken pedig havas esőre és havazásra lehet számítani. A lehulló csapadék mennyisége eléri a 25–35, helyenként a 45–50 litert négyzetméterenként. A szél átmenetileg megerősödik a hegygerinceken, ahol óránként 90–100 kilométeres sebességű széllökések várhatók.
Az ANM emellett egy rossz időre figyelmeztető előrejelzést is kiadott. E szerint
A lehulló csapadék mennyisége eléri a 15–20 litert négyzetméterenként, a magas hegyvidéken havas eső és havazás lehetséges. A szél átmenetileg mindenütt megerősödik, sebessége eléri a 45–55 kilométert, magas hegyvidéken a 70–80 kilométert óránként – írja az Agerpres hírügynökség a meteorológiai szolgálat előrejelzésére hivatkozva.
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
Megsérült pénteken Szeben megyében egy másfél éves kislány, miután kinyitotta a kocsi ajtaját, és kiesett a mozgó járműből – közölte a megyei rendőrség.
Felborult egy személyautó Mezőbodonban péntek este, két személy megsérült a balesetben. A forgalom mindkét irányba megbénult.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta az Egészséges étkezés iskolai program finanszírozásához szükséges összegek folyósítását a programban résztvevő önkormányzatoknak.
Eltűnt egy 17 éves lány május 7-én Szabédról, bár önként hagyta el otthonát a kiskorú lány, de azóta nem tért haza. Rendőrségi feljelentést tettek a hozzátartozói.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
A rendőrség újabb vizsgálatot indított a mezőméhesi gyilkossággal kapcsolatban: az áldozat nővérének tett megjegyzéseket a körözött Emil Gânj testvére, aki gyakran megfordul a szintén mezőméhesi szülői házuknál.
Új szakaszába lépett Gyergyószentmiklós és Gyergyószék egyik legfontosabb infrastrukturális beruházása: aláírták annak elkerülő útnak a megvalósíthatósági tanulmányára vonatkozó szerződést, amely Tekerőpatak és Szárhegy irányából kerülné el a várost.
szóljon hozzá!