
Képünk illusztráció
Fotó: Borbély Fanni
Adathalász csalók a Román Posta nevével visszaélve próbálnak meg jogtalanul megszerezni személyes és bankkártyaadatokat – figyelmeztetett hétfőn az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
2024. augusztus 05., 19:352024. augusztus 05., 19:35
Az intézmény közleménye szerint – amelyet az Agerpres szemléz – a csalók SMS-t küldenek egy linkkel, és a csomag kézbesítéséhez szükséges adatok megadását kérik. A linkre kattintva egy, a Román Postáéhoz nagyon hasonló weboldalra irányítják át az áldozatot, akitől egy állítólagos csomag újraküldése érdekében személyes és banki adatokat kérnek. Utóbbiakat
A DNSC felhívja az emberek figyelmét, hogy ha ilyen üzenetet kapnak, ne kövessék az ebben levő utasításokat, és jelentsék az esetet az alerts@dnsc.ro címen vagy a 1911-es segélyhívószámon.
Ha az áldozat megadta a csalóknak a bankkártyaadatait, azonnal értesítenie kell a bankot – tették hozzá a szakemberek.
Több napja keresnek egy embert a Brassó megyei Viștea-víztározóban, egy tinédzser pedig a Szeret-folyóba fulladt bele hétfőn este Bákó megyében.
Hat megye kilenc településén okozott károkat a rossz idő hétfőn – közölte a belügyminisztérium Katasztrófavédelmi Főosztálya (DSU).
Országszerte több mint negyven ember szorult orvosi ellátásra hétfőn a kánikula miatt, közülük harmincegyet kórházba szállítottak.
Az elvesztegetett idő miatt most már egy hónap alatt kellene leszállítani a Fenyéd és Székelyudvarhely által közösen megpályázott buszokat, ez pedig nem megvalósítható. Van azonban egy újabb elképzelés a települések közötti járatok indítására.
Az ankarai NATO-csúcs alkalmat teremt arra, hogy a szövetségesek ismét kiemelt figyelmet fordítsanak a fekete-tengeri térség biztonsági helyzetére, valamint a drónincidensekre – közölte az elnöki hivatal.
A munkaügyi felügyelők ellenőrzik a napokban, hogy a munkáltatók betartják-e a rendkívüli hőség idejére előírt munkavédelmi intézkedéseket, és a jogsértéseket büntetni fogják – közölte hétfőn Mihai Uca, a Munkaügyi Felügyelőség vezetőhelyettese.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint mérsékelni kell a politikai nyilatkozatok hangnemét, mert csak így folytatódhat érdemi párbeszéd a pártok között, és kerülhető el a kormányválság elhúzódása.
A nyári érettségire feliratkozott diákok 98,2 százaléka vett részt hétfőn a román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Megjelent hétfőn a Hivatalos Közlönyben az érettségi kötelező tantárgyából tartandó írásbeli vizsga egy nappal történő elhalasztásáról szóló miniszteri rendelet.
szóljon hozzá!