Gazdag színházi programmal, felújított csűrszínházzal, megemelt, korszerűsített nézőtérrel, új járdákkal, tágas büfével várták a nézőket a hétvégén a Maros megyei Mikházán az idei csűrszínházi napokra. Ennek ellenére a vártnál jóval kevesebben látogattak ki a felső-nyárádmenti faluba.
2022. június 26., 18:412022. június 26., 18:41
2022. június 26., 18:442022. június 26., 18:44
Fotó: Haáz Vince
Gazdag színházi programmal, felújított csűrszínházzal, megemelt, korszerűsített nézőtérrel, új járdákkal, tágas büfével várták a nézőket a hétvégén a Maros megyei Mikházán az idei csűrszínházi napokra. Ennek ellenére a vártnál jóval kevesebben látogattak ki a felső-nyárádmenti faluba.
2022. június 26., 18:412022. június 26., 18:41
2022. június 26., 18:442022. június 26., 18:44
A három nap alatt öt színházi produkció, illetve egy életútbeszélgetés szerepelt a mikházi csűrszínházi napok évadnyitó programjában. A színházi, zenés-táncos programoknak, tudományos konferenciáknak helyet adó rendezvények folytatódnak,
Lokodi Imre író, újságíró (jobbról) Köllő Gábor plébánossal beszélgetett
Fotó: Haáz Vince
Szélyes Ferenc, a Mikházi Csűrszínházi Egyesület elnöke, a rendezvénysorozat ötletgazdája, főszervezője lapunknak elmondta, annak ellenére, hogy változatos színházi produkciók szerepeltek műsoron,
A nézőtér ugyan egyik előadáson sem állt üresen, de a szervezők nagyobb létszámú közönségre számítottak.
Megújult nézőtér a Csűrszínházban
Fotó: Haáz Vince
Ennek egyik oka, hogy
ugyanis a hétvégén zajlottak a városnapok is, ami szintén népszerű esemény a marosvásárhelyiek körében.

Sok-sok zenével, magyar és román fellépőkkel, együttesekkel, lezárt utcarészekkel, kézműves vásárral, gyerekfoglalkozásokkal telt a 25. alkalommal megszervezett Marosvásárhelyi Napok, amely több helyszínen, több féle rendezvénnyel várta a résztevőket.
„Mindig szoktunk egyeztetni a marosvásárhelyi polgármesteri hivatallal, egymás rendezvényére tekintettel voltunk a korábbi években. Mikházán minden évben júniusban ezen a dátumon szervezzük a csűrszínházi napokat, ez már egy régi hagyomány, mindig nagyon sokan jöttek Vásárhelyről, a környékről és még távolabbról is. Most nem ez történt, és nagyon csalódott vagyok” – fogalmazott Szélyes Ferenc.
A Csűrszínház épületének hátsó bejárata is felújítva
Fotó: Haáz Vince
Érdeklődésünkre, hogy idén is egyeztettek-e a városházával, elmondta, nem jelezték, mikor szervezik a mikházi eseményeket, de egy hónapja hirdették minden sajtóorgánumban, tévében, rádióban, online és nyomtatott újságban, tehát nyilvánvaló volt, hogy mikor tartjuk.
– hangsúlyozta Szélyes, hozzátéve, hogy más években már jegyet sem lehetett kapni az előadások előtt egy-két órával.
Szélyes Ferenc szervező a létszám miatt csalódott
Fotó: Haáz Vince
A péntek esti szobaszínházat az iskola osztálytermében tartották, Szélyes-Szluka Brigitta egyéni előadására sokan voltak kíváncsiak. A Csűrszínházban tartott kamaraszínházi produkciót, Darvasi László Karádi Zárkája című alapján rendezett, Bartha Boróka színművész egyéni, zenés drámáját is körülbelül 80 személy tekintette meg.
Kívül is megújult a Csűrszínház
Fotó: Haáz Vince
Szombaton az iskola osztálytermében Lokodi Imre író, újságíró Köllő Gábor plébánossal beszélgetett, a Janka-villa udvarán pedig egy hippimusicalt, John-Michael Tebelak–Stephen Schwartz Godspell című produkcióját adta elő a szegedi Rengeteg Színház és a Liget Társulat. Este a Szatmári Harag György Társulat zenés vígjátékát, Vajda Katalin Anconai szerelmesek című darabját tekintették meg a nézők. Az eseménysorozat vasárnap este Örkény István Tóték című néptáncszínházi előadásával zárult.
Hippimusical a Janka-villa udvarán
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester az adóemeléssel kapcsolatos lakossági felvetésekre reagálva szeretett volna néhány nézőpontot nyomatékosítani: például azt, hogy a városnak kifizetett adókért mi mindent kap a polgár.
Az influenzával diagnosztizált betegek száma megtízszereződött a novemberi esetszámokhoz képest, és sok a szövődményként tüdőgyulladássá súlyosbodó légúti megbetegedés is Hargita megyében. A tendencia folytatódása várható.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter kedden kijelentette, hogy az egészségügyben nem az orvosok és a kisegítő személyzet bérén kell spórolni, a megtakarításokat más területeken kell elérni.
A Félixfürdőn karácsony tájékán elkövetett kettős gyilkosság elkövetője egy 29 éves kardói (Cordău) férfi, aki január elsején maga értesítette a rendőrséget arról, hogy két holttestet talált az üdülőhely egyik elhagyott pavilonjában.
Gázpalack robbanása okozott tüzet kedden délután zilahi tömbház egyik második emeleti lakásában. Egy ember megsérült, további kilenc lakónak a helyszínen nyújtottak orvosi ellátást – tájékoztatott a Szilágy megyei tűzoltóság.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedden továbbította Nicușor Dan államfőnek Daniel David oktatási miniszter felmentésére vonatkozó javaslatát.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) képviselője, Mihai Fifor, korábbi védelmi miniszter kedden a Facebook-oldalán cáfolta azt az állítást, miszerint a katonák a bírákhoz és ügyészekhez hasonlóan „48 évesen mennek nyugdíjba”.
Hosszú évek óta zajló fejlesztések zárulhatnak le Gyergyószentmiklóson: a víz- és a csatornahálózat korszerűsítése is befejeződhet 2026-ban. Az évek folyamán összegyűlt többletköltségekre a fejlesztési minisztériumtól kérnek finanszírozást.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter kedden arról számolt be a Facebook-oldalán, hogy tavaly több mint négymilliárd euró uniós forrás érkezett Romániába a mezőgazdaság számára, és január végéig további egymilliárd euró kifizetésére számítanak.
Fizetéslevonással büntették a kormány sajtóirodájának azt a munkatársát, aki tavaly november végén megpróbálta távol tartani az újságírókat a miniszterelnöktől, hogy ne tudjanak kérdést feltenni Ilie Bolojannak.
szóljon hozzá!