
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A Maros megyei rendőrség 218 házkutatást tartott csütörtök reggel Bukarestben és 28 megyében csalással, adócsalással, pénzmosással és pénzmosásban való bűnrészességgel, illetve dokumentumok hamisításával és aláírás-hamisítással gyanúsított személyeknél.
2021. április 15., 12:142021. április 15., 12:14
2021. április 15., 12:152021. április 15., 12:15
A csütörtök reggeli házkutatások a Maros megyei ügyészség felügyelete alatt zajlottak, és Maros megye mellett (23 házkutatás) a fővárost (40), illetve további huszonhét megyét érintettek.
A nyomozás során kiderült, hogy egy bukaresti vállalat, amelynek fő tevékenysége a „tűzesetek elleni küzdelem és megelőzési tevékenység” volt, 2019-től kezdődően számos, országos érdekű állami és magánintézményekkel kötött szerződésekhez férhetett hozzá. A szerződések alapján kötelessége lett volna védőeszközöket (tűzoltó készülékek, tűzcsapok) biztosítani, illetve karbantartási (ellenőrzési, feltöltési, javítási) szolgáltatásokat végezni, ám ezeket a szolgáltatásokat a gyanú szerint a megfelelő működés tényleges ellenőrzése nélkül teljesítették, és
Az ügy súlyosságát növeli, hogy kórházak, iskolák, katonai egységek, büntetés-végrehajtási intézetek, közintézmények központjai, benzinkutak, tömegközlekedési vállalatok, légitársaságok, hő- és villamosenergia-ipari vállalatok, valamint nukleáris és vegyipari intézmények is a felügyeletük alá tartoztak. A kedvezményezettek nem igazodtak el a tűzoltó berendezéseik funkcionalitása és minősége tekintetében, és jelentős összegeket fizettek ezekért a szolgáltatásokért.
Ugyanakkor a gyanú szerint a profit maximalizálása és az adók elkerülése érdekében a társaság az ügyintézőjén keresztül nem jelentette le a vállalat összes bevételét. A feltételezett bűncselekmény súlyosságát növeli, hogy veszélybe sodorhatja emberek egészségét, életét, valamint számos épület integritását.
A képviselőház szerdán elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját.
Mindössze egy nappal a július 28-án történt rongálás után helyreállították a medjugorjei Jelenések-hegyén álló Béke Királynője-szobrot.
Kiürítették szerdán a konstancai kikötő személyhajó-terminálját egy telefonos bombafenyegetés miatt – közölte Konstanca megye prefektusa.
A kormány kötelességének nevezte a határon túli magyarok jogainak képviseletét a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán Budapesten, a 29. Kárpát-medencei Nyári Egyetem és a Határon Túli Intézmények Fórumának megnyitóján.
Sárga jelzésű hőségriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia hét nyugati megyéjére.
November 12-én érkezik a mozikba a rendszerváltás utáni legnépszerűbb film folytatása, a Hogyan tudnék élni nélküled? második része. A kedvcsináló plakát után szerdán megjelent az első előzetes.
Bezárja a Zsibón (Jibou) működő üzemét az amerikai autóipari biztonsági rendszereket fejlesztő és gyártó Joyson Safety Systems – írja Profit.ro a Szilágy megyei munkaerő-elhelyező ügynökség (AJOFM) közleménye alapján.
Ismét emelkedett az üzemanyagok ára szerda reggel, alig néhány órával az előző, kedd délutáni drágulás után. A gázolaj új irányadó ára literenként 10,2 lej, míg a benziné 9,2 lej.
Július 30-tól nyugat felől egy fokozatosan erősödő hőhullám éri el Romániát, amely várhatóan augusztus 3–6. között tetőzik – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Jóváhagyta a kormány kedd esti ülésén 6850 álláshely betöltését az állami egészségügyi rendszerben – közölte az egészségügyi minisztérium.
szóljon hozzá!