
Tavaly több ezren fesztiváloztak, idén sokkal kevesebb vendéget várnak. Archív
Fotó: Facebook/Ceaun Borsec Festival
Borszéken az utóbbi években nagy figyelmet fordítottak arra, hogy az odalátogatóknak a pihenésen kívül szórakozási lehetőségük is legyen, a nyári szezonban csaknem minden hétvégén zajlott valamilyen kisebb fesztivál.
2020. szeptember 03., 15:292020. szeptember 03., 15:29
2020. szeptember 03., 15:332020. szeptember 03., 15:33
Idén ezeket le kellett mondani, de a pár éve komoly közönségsikerrel útjára indított bográcsfesztivált megrendezik. A péntekről vasárnapig tartó eseménysort úgy állították össze, hogy családias hangulat, minőségi program várja a vendégeket – mondta el érdeklődésünkre a társszervező önkormányzat részéről Mik József polgármester.
A hatályos előírások értelmében ötszáz főnél többen nem lehetnek egyszerre a rendezvényen a Reménység Síközpont területén,
A bográcsok ezúttal a fürdőváros öt vendéglátóhelyén várják az éhes vendégeket, és az ezekben készülő ételeket egyfajta túraútvonalat követve lehet majd végigkóstolni.
A kulturális, sport- és gasztronómiajellegű fesztiválra ezúttal szándékosan nem hívtak olyan fellépőket, amelyek nagyobb tömeget vonzanának. Gitárhangverseny lesz Filip Zsomborral, középkori zenét hoz a Codex együttes, és a folk zene kedvelőit szórakoztatja majd Emeric Imre. A Secvențe Egyesület és Borszék önkormányzata által szervezett eseményen lesz még konferencia a családi turizmus témájában, illetve filmvetítések, terepfutó- és sakkverseny.
Mik József nem számít tumultusra, nem tömegeket várnak, hanem kisebb számú közönséget, és szigorúan oda fognak figyelni a szükséges óvintézkedések betartására. Sokat vacilláltak, hogy megtartsák-e a bográcsfesztivált, aztán amikor az 500 fős szabadtéri rendezvények lehetségessé váltak, úgy döntöttek, a korábbi sikerre való tekintettel, ha csökkentett üzemmódban is, de fontos megrendezni, ezzel is a köztudatban tartani az üdülőváros nevét.
Borszéken korábban csaknem minden hétvégén rendeztek valamilyen kisebb fesztivált a vendégek szórakoztatására, ám idén ezek elmaradtak. Így utólag már bánják, hogy így döntöttek. Amikor 50 vagy 100 személy részvételét engedélyezték a hatóságok, akkor is meg kellett volna tartani a Tündérfesztivált vagy a Nosztalgiafesztivált, persze az épp hatályos szabályok betartása mellett, hiszen az idelátogatóknak lett volna igényük az ilyen kikapcsolódási lehetőségekre – állapította meg Mik József.
Az idei Tusványos talán legbarátságosabb estéjén már érezni lehetett, hogy közeleg a búcsú, de a nagyszínpad előtti hangulaton ennek nyoma sem látszott.
A fesztiválélmény megmarad, csak közben folyamatos matekozás zajlik: mire menjen el a napi keret? Egy nap Tusványoson könnyen elvisz 60–100 lejt, de tapasztalataink szerint a legtöbb fiatal igyekezett okosan beosztani a pénzét.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt szombaton 15 óra 13 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszter szerint a kormány az állások befagyasztásával és az egészségügyi dolgozók jövedelmének csökkentésével az állam védelmének egyik legfontosabb pillérét, az egészségügyi rendszert gyengíti.
A volt miniszterelnök tusványosi beszéde iránt nem lankadt az érdeklődés az előző évekhez képest. A Fidesz elnökét rengetegen hallgatták a nagyszínpad előtti téren, kormánykritikus molinókat, üzeneteket is emelve a magasba.
A szovátai szabadtéri színpadon adja elő a Bekecs Táncszínház vasárnap a Táncolva öröklődik című előadását.
A svájci Plan-les-Ouates településtől kapott adományba egy tűzoltóautót Erdőszentgyörgy.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Tusnádfürdő nem változott, ez továbbra is az a hely, ahol a magyarok nem csak beszélnek a jövőről, de próbálják azt megérteni – jelentette ki tusványosi beszédében Orbán Viktor, aki pártja jövőbeni szerepéről beszélt.
A 35. Tusványos szombati napján Tőkés László a romániai magyarság fogyatkozásáról, az autonómia ügyéről, Márton Áron örökségéről és Orbán Viktor nemzetpolitikájáról beszélt, történelmi és aktuálpolitikai párhuzamokat is felvonultatva.
1 hozzászólás