
Fotó: Kömény Kamilla
Kilencedik alkalommal szervezték meg a Dezső Gábor Emlékversenyt Csíkszentmártonban április 11-én, csütörtökön – adták hírül a szervezők közleményben.
2019. április 11., 20:582019. április 11., 20:58
A matematikatörténeti vetélkedőn tíz 5-8. osztályos diákokból álló csapat mérte össze tudását, köztük csíkszeredai, csíkbánkfalvi, tusnádfürdői, gyimesközéploki, gyergyóalfalvi, tusnádi és csíkszentmártoni tanulók. A résztvevő negyven fiatalnak csapataikban először egy írásbeli feladatlapot kellett megoldaniuk, majd egy matematikatörténeti előadást hallhattak, amely alapján húsz kérdésre kellett választ adniuk. Azonban nemcsak a megmérettetésre volt lehetőségük a fiataloknak a verseny részeként, hanem a szórakozásra is, hiszen levezetésként Zsombori Gabriella kíváncsiság vezérelt matematika foglalkozásán is részt vettek – írták.
A verseny ötletgazdái Bíró Annamária és Dajka Éva matematikatanárok, akik közül az utóbbi érdeklődésünkre elmondta,
A Tivai Nagy Imre Szakközépiskola matematikatanára azt is megjegyezte, fontos számukra a nagy múltú verseny családias hangulata, emiatt nem gondolkodtak annak bejegyeztetésén, országos szinten való megszervezésén. A rendezvényt a Tivai Nagy Imre Szakközépiskola, a Pergőbázis Egyesület és a csíkszeredai József Attila Általános Iskola szervezte.
Még várniuk kell a bírósági ítéletre azoknak az egészségügyben dolgozóknak, akiknek a nevében perel a szakszervezet a kormány által múlt évben elrendelt bérpótlékcsökkentés miatt.
A közel-keleti konfliktusok miatt válságos irányba fordult energiapiaci helyzetre jelentik be válaszaikat a környező európai országok, de a polgárok is.
Andrei Țărnea külügyminisztériumi szóvivő szerint eddig mintegy 2000 román állampolgár tért haza az Öböl menti országokból az evakuáló, repatriáló, illetve a román hatóságok támogatásával megszervezett kereskedelmi járatokkal.
Sűrű hétvégéjük volt a Hargita megyei közlekedésrendészet munkatársainak: átfogó ellenőrzések zajlottak a megye területén, melyek alkalmával több mint 90 bírságot szabtak ki a sofőrökre. A büntetések összértéke meghaladja az 52 ezer lejt.
Közzétette a következő két hétre, a március 9–23. közötti időszakra vonatkozó kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat. A tavaszias melegre nem lehet panaszunk, a porra viszont igen, ugyanis csapadék szinte egyáltalán nem valószínű.
Az Európai Beruházások és Projektek Minisztériumában írták alá hétfő délben a regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. 150 millió eurós nagyprojektjét. Az építőtelepeket hamarosan meg lehet nyitni.
Vád alá helyeztek egy rendőrt, mert kenőpénzt fogadott el egy szabályt sértő sofőrtől, akinek az elsőbbségadás elmulasztása miatt a jogosítványát is fel kellett függeszteni.
Öt forgatókönyv van az asztalon annak érdekében, hogy ne jusson el az üzemanyag ára literenként 10 lejig Romániában, miután a világpiacon negyven éve nem látott heti növekedést jegyeztek fel az olajáraknál.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
szóljon hozzá!