
Fotó: Bagi József
Amit csak a fák tudnak címmel családi délutánt tartanak szombaton a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtárban. A program részeként lesznek a környezettudatossággal kapcsolatos előadások, könyvkiállítás, gyermekjátékok és népdaltanulás is.
2022. június 09., 12:082022. június 09., 12:08
Családi délutánnak ad otthont a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár szombaton. A délután 4 órakor kezdődő program címe Amit csak a fák tudnak, amiből kitűnik, hogy a központi szerepe a természetnek, a fáknak lesz. „A természet bent van a városban is.
– emelte ki az esemény lebonyolításában résztvevő Bara István tájépítész.
A könyvtár udvarán előadásokat tartanak, a kicsiket gyerekjátékokkal szórakoztatják, ugyanakkor kiderül, hogy milyen szerepük van a fáknak a népdalokban és fákkal, növényekkel kapcsolatos könyveket is kiállítanak.
A rendezvény meghívottjai Bara István tájépítész, erdész, Benedek Tibor Magor népzenekutató, Buta-Vincze Eszter Beáta pedagógus, Musulin Péter, a Fenyő Szövetség vezetője és Simon László környezetvédő.
A szervezők meglepetéseket is ígérnek, és kérik az érdeklődőket, hogy vigyenek magukkal plédet, amire leülhetnek program alatt.
El kell távolítani a Facebookról azt a kampányvideót, amelyiken az USR bukaresti időközi főpolgármester-választáson induló jelöltje, Cătălin Drulă Nicușor Dan államfő társaságában jelenik meg – döntötte el csütörtökön a bukaresti Városi Választási Iroda.
A kedvezőtlen körülmények miatt le kellett állítani a brit túrázó utáni kutatást a Bucsecs-hegységben. A hatóságok hangsúlyozzák: nem adták fel az ügyet, a keresés csak ideiglenesen szünetel.
Ünnepi vásár kezdődik december 5-én Sepsiszentgyörgyön: a kézműves termékek kavalkádja mellett menhelyi kutyákkal lehet ismerkedni, de érkezni fognak a motoros Mikulás-segédek és meggyújtják a karácsonyfa fényeit is. Mutatjuk a programot.
Meglepően enyhén indult a reggel Székelyföld- és országszerte 2025. december 5-én. Noha hajnalban néhol fagypontközeli értékek voltak, reggel 7–8 órára már olyan enyhe idő volt, hogy jogosan kérdezhettük: milyen évszakban vagyunk?
A Lukoil benzinkutak jogszerűen működhetnek 2026 áprilisáig – jelentette ki csütörtök este Oana Țoiu külügyminiszter.
Forgalmi korlátozásokra kell számítani pénteken Marosvásárhelyen a karácsonyi vásár megnyitója miatt.
Tizenegyedik alkalommal hirdeti meg a MOL Románia és A Közösségért Alapítvány a Jogosítvány a jövőhöz nevű jótékonysági programját, amelynek kedvezményezettjei olyan fiatalok, akik támogatásra szorulnak a jogosítvány megszerzéséhez.
Nicușor Dan államelnök visszaküldte csütörtökön a parlamentnek megfontolásra a szélsőségesség elleni küzdelemről szóló törvényt, mivel meglátása szerint a jogszabály jelenlegi formája a „feszültségek felerősödéséhez” vezethet.
Három testvér konfliktusa miatt riasztották a rendőrséget, csendőröket, mentőket, de még a különleges bevetési szolgálatot is csütörtök délután Maros megyében.
A majdnem két héttel ezelőtt a Bucsecs-hegységben eltűnt fiatal brit turista keresése folytatódik, bár az utóbbi napokban mostohák voltak az időjárási körülmények – jelentette be csütörtökön a Brassó megyei Salvamont.
szóljon hozzá!