
Ezúttal nézők nélkül tartják a lovas versenyeket
Fotó: FényTV
Egy napos lesz idén a háromnaposra tervezett Székelyföldi Lovas Ünnep, és azt is nézők nélkül tartják a gyergyószentmiklósi lovaspályán. Az érdeklődőket kifejezetten kérik: kerüljék el a helyszínt, és online kövessék az eseményeket.
2020. szeptember 02., 15:332020. szeptember 02., 15:33
„Más években hívtuk, vártuk az embereket a lovaspályára, és most – rosszul esik kimondani is – arra kell kérjek mindenkit, súlyos büntetések elkerülése érdekében maradjanak távol” – mondta el a rendezvény kapcsán Bajkó Tibor, a Székelyföldi Lovas Ünnepet szervező Krigel SK vezetője.
A járványhelyzet miatt tilos az 500 főnél nagyobb létszámú szabadtéri rendezvények megszervezése, és a szombaton sorra kerülő díjugrató és rönkhúzató versenyek résztvevői, kísérői valamint a rendezők száma már eléri ezt. Emiatt nem fogadhatnak nézőket – mutatott rá Bajkó.
A díjugratók három megyéből érkeznek, a rönkhúzató versenyre helyi, illetve környékbeli gazdákat fogatosokat hívtak meg.
A 8.30-tól várhatóan 19 óráig tartó eseménysor a Gyergyó Tv, és a Székelyföldi Lovas Ünnep hivatalos közösségi oldalán lesz élőben követhető, több kameraállásból közvetítve – ismertetik a szervezők.
Ha a járványhelyzet csillapodik és a korlátozásokat feloldják, idén ősszel még megszervezik az idei Székelyföldi Lovas Ünnep „második felvonását”, október 10-re szerveznek egy látványosabb, gazdagabb programot – közölte Bajkó Tibor, aki reméli, arra már meghívhatja a nézőket. Ha azonban akkor is tilos lesz nagyobb létszámú rendezvények szervezése, ez a második esemény elmarad.
– szögezik le a szervezők.
Az Európai Bizottság (EB) az ősszel becsült 1,1 százalékról 0,1 százalékra módosította csütörtökön közzétett tavaszi prognózisában a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését.
Megközelítőleg negyven lovas kelt útra csütörtökön a Perkőről, hogy magával vigye a háromszéki közösségek imaszalagjait Csíksomlyóra. A zarándokok előtt álló, eső áztatta úton minden kilométer a hit, a közösség és az összetartozás erejét hordozza.
A mélybe zuhant egy lift csütörtök reggel a bukaresti CFR-palotában. A liftben heten tartózkodtak, öt embert pedig kórházba szállítottak a baleset következtében.
Elindult a Boldogasszony zarándokvonat a csíksomlyói pünkösdi búcsúra csütörtök reggel a budapesti Keleti pályaudvarról.
Miután az elmúlt időszakhoz képest viszonylag hosszú napokig változatlan maradt a benzin ára a román piacvezető Petromnál, a hosszú hétvége előtt ez most változik.
A szakszervezeti szövetségek kérik a kormánytól és a munkaügyi minisztériumtól, hogy haladéktalanul kezdeményezzenek „valós és átlátható” vitát az új egységes bértörvény tervezetéről.
A Béke – Románia az első parlamenti frakció szenátora, Adrian Peiu csütörtökön közölte, hogy egy BÉKE–AUR–PSD alkotta kormány létrehozását támogatnák.
Gyerekzsivaj pezsdítette fel a borús reggelt Sepsiszentgyörgy főterén, a Lábbusz-program ötödik születésnapján. A gyalogos iskolabuszról az elmúlt években 13 város vett példát, és az ötletgazdák abban bíznak, hogy hamarosan még többen csatlakoznak.
Az alacsony bérek miatt alig van szakemberutánpótlás, nem vonzó a népegészségtan az egészségügyi pályát választók számára. Most viszont a még meglévő személyzetet is karcsúsítania kell a népegészségügyi igazgatóságoknak az állami megszorítások miatt.
Az Európai Unió Szolidaritási Alapjából kaphat támogatást Románia a tavalyi árvizek utáni helyreállítási munkálatokra. A tervek szerint a parajdi beavatkozások és több Kovászna megyei település is érintett lehet.
1 hozzászólás