
A juttatás értéke jelentős, de a sok papírmunka elriasztja az érdekelteket. Illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Nyár eleje óta mindössze ketten igényelték Hargita megyében azt a lakbértámogatást, amelyet a munkavállalás érdekében ötven kilométert meghaladó távolságra elköltöző regisztrált állástalanok kaphatnak meg az Első lakbér programban. A juttatást még nem folyósították nekik, egyelőre csak a kéréseik kaptak kedvező elbírálást.
2017. szeptember 20., 13:452017. szeptember 20., 13:45
2017. szeptember 20., 13:462017. szeptember 20., 13:46
Jánó Edit, a Hargita Megyei Munkaerő-elhelyező és Szakképző Ügynökség aligazgatója szerint egyelőre nincs túl nagy érdeklődés a program iránt. Hozzátette, ez változhat, ugyanis az a tapasztalatuk, hogy általában fél évre van szükség, amíg elterjed a támogatás híre a potenciális jogosultak körében. Úgy véli, jövő évtől nő majd az igénylők száma.
A június 6-a óta igényelhető lakbértámogatás fedezi a lakhatási költségek – az albérlet és a rezsi – 75 százalékát, de nem lehet több havi 900 lejnél. A juttatást havonta folyósítják, legfeljebb három évig. Az ügynökség vezetője, Tiberi Pănescu lapunknak korábban elmondta,
A szükséges dokumentumok listája nagyon hosszú, és kategóriánként is több irat beszerzését írja elő. Ezek egy részét – számos igazolást és nyilatkozatot – a támogatás folyósítása idején havonta ismételten be kell nyújtani az ügynökséghez.
Két olyan zenekar várta péntek este a tusványosi közönséget, amely nem először állt az itteni színpadon: a Maszkura és a tücsökraj, valamint a 4S Street egyaránt ismerősként tért vissza.
A Padina térségében talált több fémdarab feltehetően abból a drónból származik, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le – közölte Buzău megye prefektusa.
A textiliparban végzett fogyasztóvédelmi ellenőrzések szerint az elemzett minták 67 százaléka nem felelt meg az előírásoknak: a címkéken feltüntetett összetétel nem egyezett meg a felhasznált anyagokkal – derül ki a hatóság féléves összesítéséből.
Komoly digitális biztonsági kockázatokat rejthet a kávézókban, repülőtereken vagy szállodákban elérhető ingyenes wifi használata – figyelmeztetett pénteken az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
A védelmi minisztérium képviselői pénteken közölték, hogy mielőtt a román légierő F-16-os vadászgépe megsemmisítette a román légtérbe engedély nélkül behatolt drónt, az olasz légierő Eurofighter Typhoon gépe is rakétát indított rá, de nem találta el.
Négy férfi keveredett verekedésbe péntekre virradóra egy marosvásárhelyi vendéglátóegység teraszán, a konfliktus során egyikük fejsérülést szenvedett, ezért kórházba szállították.
Vesztegetés elfogadásának gyanúja miatt őrizetbe vette a DNA a bukaresti fegyvergyár vezérigazgatóját, Mihai Rafiut, valamint a plopeni-i fegyvergyár vezérigazgatóját és kereskedelmi igazgatóját, Alexandru Tiberiu Pîrvut és Liliana Sorescut.
A kiszámíthatóság, a megmaradás és a politikai érdekképviselet kérdései kerültek a középpontba a 35. Tusványos hagyományos nemzetpolitikai kerekasztalán, ahol magyar szervezetek vezetői értékelték közösségeik helyzetét és a jövő kihívásait.
Elfogadták a Barátok kertje és a Fűzhát övezeti rendezési terveit a csíkszeredai önkormányzati képviselők pénteki, rendkívüli ülésén. A városvezetés szerint ezzel hosszú távon új lakóövezetek kialakításának alapjait teremtették meg Csíksomlyón.
Román F–16-os vadászgép semmisített meg pénteken egy drónt, amely behatolt a román légtérbe – jelentette be Nicușor Dan államfő.
szóljon hozzá!