
Decemberben szerelték fel az új kazánt. Azóta működik, csak a fűtőanyag fogyott volna el
Fotó: Barabás Ákos
Négy tonna pelettel segíti Kányád község tanintézetét egy gyergyóalfalvi cég, az Ameco Renewable Energy Kft., ezáltal megoldva az iskola idei fűtésgondjait.
2018. február 05., 20:062018. február 05., 20:06
A kányádi iskolához tartozó óvodaépületet fűtő fáskazán novemberben meghibásodott, javítani nem lehetett – tudtuk meg Biás Ákostól, az intézmény vezetőjétől. Ugyanakkor az idei tanévben leépítésre is szükség volt, így a kazánfűtőt voltak kénytelenek elbocsátani. Emiatt az önkormányzat úgy döntött, hogy egy automatizált pelletkazánt vásárolnak.
Az önkormányzat is nehéz helyzetben van, így nem állt módjában támogatni az iskolát fenntartási költségek kifizetésével, ezért Hargita Megye Tanácsának ülésén segítséget kért György Sándor, a település polgármestere.
– tudtuk meg a település polgármesterétől. „A székelyföldi falvak iskoláinak egy ideje nehéz dolguk van, szűkösen jövünk ki, hiszen alacsony a gyermeklétszám” – mondta Biás Ákos iskolaigazgató.
Fotó: Barabás Ákos
Lapunk megkereste a gyergyóalfalvi céget, hogy megtudjuk miként szereztek tudomást a segítségre szoruló intézményről. Simon Attila, a vállalkozás értékesítési menedzsere elmondta, hogy
Hozzáfűzte, a vállalkozástól nem áll távol a segítségnyújtás,
Megkeresésünkkor már a szállítás lebonyolításáról folyt a tárgyalás, így valószínűleg a héten el is rendeződik a fűtőanyag átadása.
Nemcsak az önkormányzat, de az iskola vezetősége is végtelenül hálás a gyorsan jött megoldásért. Ennek köszönhetően nem kellett felborítani a tanrendet, és az óvodásoknak sem kell átköltözniük más épületbe.
Számos településen már várják a finanszírozás első részletét abban a programban, amely házfelújításokra és a község adminisztratív kapacitásának növelésére nyújt támogatást. Sok helyen melegebéd-programot is indítanak a pályázati finanszírozásból.
A szenátus kedden elfogadta a SAFE-program végrehajtásáról szóló sürgősségi kormányrendelet kiegészítéséről szóló törvénytervezetet.
Tánczos Barna ügyvivő miniszterelnök-helyettes szerint jelenleg egyetlen kormányalakítási forgatókönyv sem zárható ki, mivel a legfontosabb cél, hogy Romániának mielőbb teljes jogkörű kormánya legyen.
Ro-Alert figyelmeztetést adott ki kedden délután a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) Tulcea megye északi részének lakói számára, miután fennállt a légtérből lezuhanó tárgyak becsapódásának veszélye.
Folytatódnak az Öreg-Duna-ágnál a csernavodai atomerőmű áramtermelésének folyamatosságát biztosító vízelterelési munkálatok – közölte kedden a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) szóvivője.
A kánikula miatt Hargita megyében csupán a Nagy-Homoród folyón korlátozták a vízfogyasztást egy gazdasági szereplőnek. Az aszály idejére kidolgozott korlátozási terv intézkedése egyelőre nem érinti a lakossági fogyasztókat.
Nicușor Dan kedden bejelentette, hogy kihirdette a kőolajpiaci válsághelyzet kihirdetéséről, valamint a lakásvásárláskor alkalmazott kedvezményes áfakulcs határidejének meghosszabbításáról szóló törvényeket.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy nem várhatók problémák a lakosság, a mezőgazdaság és a fuvarozók üzemanyag-ellátásában.
Tovább emelkedtek kedden is az üzemanyagárak, a dízel litere már csak néhány banira van a 11 lejtől a Lukoil-töltőállomásokon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden újabb vörös, narancssárga és sárga riasztásokat adott ki az egész országra kiterjedő rendkívüli hőség miatt. Máramarosban, a Bánságban és a Körösvidéken vörös a hőségriasztás.
szóljon hozzá!