
Minden szem rájuk szegeződik – az előkészítősök bevonulása
Fotó: Bodor Tünde
Kovászna megye székhelyén hétfőn a több mint tízezer diákból 519 először lépte át az iskola kapuját. A legtöbben Váradi József Általános Iskolába iratkoztak, ezért oda mentünk tanévnyitóra.
2023. szeptember 11., 15:262023. szeptember 11., 15:26
2023. szeptember 11., 15:312023. szeptember 11., 15:31
Az iskolakezdéssel járó azonnali hatályú adatigényléseket és a rengeteg adminisztratív munkát rühellik ugyan, de a gyermekekkel való találkozás öröme egyelőre felülír minden negatívumot, vallották be a tanévnyitón a tanítók.
– fogalmazta meg egyikük. Kellemes őszi napsütés aranyozta be az előkészítősök első iskolai napját, reméljük, jut a csillogásból a további hétköznapokra is.
A Váradi József Általános Iskola Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb presztízsű általános iskolája. A 47 osztályban összesen 1122 diák tanul, és a 2023–2024-es tanévben itt kezdik legtöbben az iskolát: szám szerint 119-en iratkoztak az öt induló osztályba, amelyik közül egy román tannyelvű, egy step by step és három hagyományos, bár egy a református felekezeti oktatáshoz áll közelebb.
Lázár Raymond igazgató optimistán tekint a jövőbe, reméli, hogy az új tanügyi törvény nemcsak bizonytalanságot hoz, hanem jó dolgokat is. Az iskola tapasztalt pedagógusai sok gondot képesek megoldani, így
– vélekedett.
Fotó: Bodor Tünde
Ami az átlagnál jobban megbolygathatja az iskola programot, az az iskola tavaszra beütemezett felújítása. Mivel több más tanintézményben zajlanak hasonló munkálatok, ahonnan több osztályt is át kellett helyezni más épületekbe, a váradis gyerekek számára már nincs hely, így
– mondta az igazgató. Ez pedig azzal jár, hogy a délutáni oktatásról le kell mondani egyes elemi osztályokban, ami elsősorban a szülőknek okoz majd fejfájást.
Tavaszig azonban még sok minden változhat, a legközelebbi gond, hogy ki vásárolja meg a tanítás megkezdéséhez legszükségesebbeket: tavaly ugyanis a sepsiszentgyörgyi önkormányzat minden óvódás után 150 lejt, az elemi iskolások után 100 lejt, a gimnazisták után 50 lejt fizetett a tanintézményeknek azért, hogy a szülőktől ne kérjenek osztálypénzt. Ezen összegek felhasználásáról a pedagógusok dönthettek az osztály vagy csoport aktuális igényei szerint, de a szülőktől már nem kérhettek pénzt szappanra, WC-papírra, osztályban használt fogyóeszközökre. A gyermeklétszámra vonatkozó adatokat a városháza most is bekérte az iskoláktól, de a várható összeg most a költségvetés függvénye, tudtuk meg Nagy Zoltántól, a polgármesteri hivatal munkatársától.
Fotó: Bodor Tünde
Antal Árpád polgármester tanév eleji üzenetében elsősorban a szülőkhöz szólt.
– tolmácsolták az elöljáró gondolatait az iskolai tanévnyitókon.
Az Electrica villanyáram-szolgáltató vállalat térségünkben több helyszínen is munkálatokat tervez a következő napokban, ami miatt áramszünetre kell számítani.
Több mint egy éve jött ki az utolsó előzetes, azóta tulajdonképpen nem jelent meg hivatalos információ róla. Mit lehet tudni a jelen állás szerint november 19-én érkező GTA VI-ról? Képbehozó.
Közzétették azt a térfigyelő kamerás felvételt, amelyen a pénteki biharszentandrási motorosbaleset látható, illetve az ütközést követő cselekedetek – és pontosan erre irányítva a figyelmet osztották meg a videót.
Ritka, ősi, de jelenleg is élő geológiai különlegesség rejtőzik Korond határában, az országút szomszédságában: a Csiga-domb. Itt a mélyből feltörő sós, szénsavas víz ma is aragonitkristályokat épít, rétegről rétegre.
Több tucatnyian kerültek kórházba egy Dâmbovița megyei étteremben tartott eseményről ételmérgezésre utaló tünetekkel a vasárnapra virradó éjszaka.
Aszfaltozási munkálatok kezdődnek hétfőn Székelyudvarhelyen, az Orbán Balázs utcában hétfőtől. A következő napokban jelentős forgalomkorlátozásokra kell számítani az érintett útszakaszokon.
A Richter-skála szerint 3,6-os erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 50 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
szóljon hozzá!