
Csak néhol van befagyva a Nagy-Küküllő. Veszélyes rámerészkedni a jégre
Fotó: Erdély Bálint Előd
Noha csak helyenként van befagyva a Nagy-Küküllő városi szakasza, mégis több bejelentés érkezett az elmúlt napokban a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrségre, hogy gyerekeket láttak csúszkálni a jégen. Veszélyes játék.
2020. január 28., 18:272020. január 28., 18:27
Noha nem történt konkrét baleset, több bejelentés is érkezett a Nagy-Küküllő jegén csúszkáló és játszó gyerekekről a helyi rendőrségre – mondta el lapunknak László Szabolcs, az egység vezetője, hozzátéve, hogy munkatársaik mindannyiszor a helyszínre siettek, de a fiatalok elfutottak, amikor meglátták a rendőröket. Rámutatott, bár megfelelő vastagságúnak tűnhet a jég arra, hogy rámerészkedjünk, ez mégis roppant veszélyes.
Éppen ezért a helyi rendőrség vezetője arra kéri a szülőket, hogy beszéljenek gyerekeikkel a veszélyről. A cél a megelőzés, hogy elkerülhetők legyenek az esetleges balesetek.
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
Nicușor Dan államelnök hétfőn részt vett a tettrekészek koalíciójának távértekezletén, amelyet Ukrajna függetlenségének napján szerveztek meg.
Egy autó kapott lángra hétfőn délután a Maros megyei Felsőrépán, szerencsére senki sem sérült meg a tűzesetben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Nagy visszhangot váltott ki az országban a szociális ösztöndíjak vakáció alatti megszüntetését célzó tervezet. Civil szervezetek, szülők és diákok tiltakoznak ellene, míg a minisztérium azzal érvel, hogy a támogatás célja az iskolába járás ösztönzése.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hétfőn kiadott előrejelzése szerint a Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő napokban várhatóan másodpercenként 1600 köbméterre nő.
A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor.
szóljon hozzá!